Portal informacyjno-historyczny

Pamiętacie kibiców z Islandii? Inspirowali się polskimi kibicami, a teraz ich doping powtórzyli w Gdańsku. „Ciary” czy „śpiewanie jak w kościele”? [WIDEO]

w Ciekawe klipy/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Fani reprezentacji Islandii latem 2016 roku dali się poznać całej Europie w czasie piłkarskich mistrzostw kontynentu we Francji. Ich doping stał się słynny. Teraz na podobną formę wspierania swojej drużyny zdecydowali się kibice Lechii Gdańsk. Co ciekawe Islandczycy inspiracji do takiego zagrzewania piłkarzy nie znaleźli w legendach Wikingów, a w… Polsce.

Tą formą dopingu podczas Euro 2016 kibice Islandii zrobili sobie świetną reklamę. Oczywiście nie byłoby tego, gdyby nie świetnie wyniki reprezentacji, która dotarła do ćwierćfinału rozgrywanego we Francji turnieju.

Jeszcze w trakcie finałów mistrzostw Europy islandzcy kibice „zabili” piękny mit o rytuałach Wikingów, którzy w ten sposób mieli zagrzewać się do walki. Okazało się, że fani z wyspy gejzerów na początku swojej przygody z kibicowaniem szukali inspiracji na trybunach stadionów na całym świecie. Do gustu przypadł im doping polskich kibiców piłki ręcznej. Po odpowiednich modyfikacjach i wprowadzeniu pewnych wariacji „Wikingowie” wypracowali słynny teraz na cały świat sposób wspierania swoich reprezentantów.

W Polsce przez kilka miesięcy żadna kibicowska grupa nie zdecydowała się naśladować Islandczyków. Dopiero w niedawnym (2 kwietnia) meczu z Zagłębiem Lubin taki doping zaprezentowali fani Lechii Gdańsk.

Jak wyszło? Komentarze pod nagraniem są różnorodne. Jedni piszą o „europejskim topie”, „ciarach” i „wikingach z Gdańska”, a inni o „śpiewaniu jak w kościele”…

(6903)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę