„Pachołki Rosji” – film Aliny Czerniakowskiej oparty na unikalnych materiałach archiwalnych i dokumentach. Głos zabierają wybitni historycy [film]

w III RP/PRL


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Pachołki Rosji to oparty na unikalnych materiałach archiwalnych i dokumentach film pod wymownym tytułem „Pachołki Rosji” autorstwa dokumentalistki, Aliny Czerniakowskiej.

W niemal godzinnym filmie historycy – prof. Andrzej Paczkowski, prof. Andrzej Nowak, dr Leszek Żebrowski, dr Piotr Gontarczyk oraz dr Sławomir Cenckiewicz, analizują genezę i kolejne przeobrażenia, a także konsekwencje działań i władzy „czerwonych” w Polsce.

(170)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Bardzo ważny film dla Polaków . Wspaniale zrealizowany . Ważne , że słowa osób w nim występujących nie są zagłuszane przez zbyt głośny podkład muzyczny , co jest już beznadziejną normą w polskich filmach dokumentalnych , których nie da się oglądać a raczej słuchać bez zdenerwowania . Do tego wszyscy mówią wyraźnie ,poprawną polszczyzną. Uczta dla serca i rozumu dla tych wszystkich ,którzy lubią uzupełniać swoją wiedzę także historyczną o nowe nieznane (bo często ukrywane) fakty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.