Portal informacyjno-historyczny

,,Oto prawdziwy powód frustracji Niemiec”. Niemiecka prasa pisze wprost, jaka zmiana po objęciu władzy przez PiS najbardziej boli naszych zachodnich sąsiadów

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Zdaniem niemieckiej prasy i raportu specjalistów, tamtejsze firmy są dyskryminowane przez ,,populistyczne rządy, które chronią swoje rynki”. Tobias Kaiser na łamach ,,Die Welt” ogłosił, że firmy, które inwestują a granicą, w tym w Polsce, muszą liczyć się z coraz większymi trudnościami. Zarówno ze strony władz, jak i konsumentów.

Kaiser wylicza liczne przeszkody: izolacja rynków, nieobliczalny wymiar sprawiedliwości, pogarszające się nastroje wobec zagranicznych firm. Raport Niemieckiej Organizacji Wspierania Handlu Zagranicznego – Germany Trade and Invest (GTAI) podkreśla:

W Polsce, która przez długi czas była ulubionym celem inwestujących przedsiębiorstw, klimat staje się lodowaty. Coraz bardziej widoczny staje się wzrastający patriotyzm gospodarczy

– czytamy. Autorzy zwracają uwagę, że co prawda Polska ma wciąż wiele zalet (dobrze wykształceni i zmotywowani fachowcy, różnorodność gospodarki), ale ich zdaniem inwestorzy muszą szukać swojego miejsca np. w Republice Czeskiej.

Polityka stała się bardziej nieobliczalna po przejęciu władzy przez PiS. Brakuje także stabilności

– alarmują autorzy, zwracając uwagę na lawinę ustaw, co jest czynnikiem destabilizującym dla firm. Wcześniej to właśnie polityczna stabilność i przewidywalność stanowiły ważny czynnik dla biznesu.

Niemcy skarżą się także na ,,populizm i protekcjonizm” USA. Wiele do życzenia pozostawiają relacje z Chinami.

źródło foto: Wikipedia / Pixabay

(8939)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę