Oto największy absurd roku: kobieta pomyliła się w sklepie o 1,14 zł. Policja zabrała ją w kajdankach i przesłuchiwała 4 godziny

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

TVP Łódź informuje o sytuacji, która ma szansę wygrać konkurs na najbardziej absurdalną sytuację roku. Kobieta, która zdaniem ochrony chciała oszukać sklep na złotówkę i 14 groszy, została wywieziona ze sklepu w kajdankach i była przesłuchiwana przez cztery godziny.

Do zdarzenia doszło w Łasku. Kobieta źle zważyła pierogi, po które weszła w drodze z pracy. Zapłaciła za produkt i kiedy wychodziła, została zatrzymana przez ochronę, która zaprowadziła ją do wagi. Okazało się, że powinna zapłacić 1,14 złotych więcej. Mimo że od razu wyrównała różnicę, na miejsce wezwano… policję.

Ja tych panów policjantów uprosiłam, żeby nie zakładali mi kajdanek, no bo wstyd… Więc nie założyli, dopiero w aucie. Pojechałam na komisariat, weszłam w tych kajdankach, czekałam długo aż mnie przesłuchają

– powiedziała w rozmowie z TVP Info.

Przesłuchanie ciągnęło się przez cztery godziny. Kobiecie nie pozwolono nawet zadzwonić do rodziny.

gdyby przyznała się do winy, musiałaby zapłacić 1200 zł grzywny, otrzymałaby również zaocznie wyrok sądu za oszustwo

– czytamy na Lodz.TVP.pl.

Kobieta nie przyznała się do winy, sprawa teraz trafi do sądu. Policja w Łasku przesłała Telewizji Polskiej oświadczenie, w którym czytamy:

Aby zaistniało przestępstwo oszustwa sprawca musi działać w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, której dolna granica nie została określona przez ustawodawcę, jak chociażby w przypadku kradzieży mienia.(…) Kajdanki używane są w celu zapewnienia bezpieczeństwa doprowadzenia, a także m.in. udaremnienia ucieczki osoby zatrzymanej.(…) W trakcie wykonywanych czynności kobieta nie miała zastrzeżeń, co do sposobu zatrzymania, nie żądała powiadomienia nikogo o swoim zatrzymaniu, ani kontaktu z adwokatem

źródło: TVP Łódź

(22256)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

7 komentarzy

  1. Zamieszanych w ten policyjny ‚sukces’ mundurowych swurkieli wylierdopić z resortu. Zero kasy z podatków na sute uposażenia dla takich dziadów zebrzydłej kalwalerii psidzielczej swory.

  2. działali zgodnie z prawem matole,więc jak masz pretensje to do osłów na wiejskiej,albo do siebie ,że głosowałeś na takich prawodawców….

    • nie powtarzaj debilnych tekstów = zgodnie z jakim prawem ? skoro nie znasz elementarnych norm prawnych to nie bredź jak pajac na rynku kuglarskim !!

  3. Wywalić debili z policji. Policja potrzebuje wielkiej czystki, podobnie jak sądownictwo, ochrona czy służba zdrowia czyli państwowe instytucje medyczne.
    Powiem jeszcze: jest wielu świadków zdarzeń typu: policjant zatrzymuje, a tu okazuje się, że to dres i raptem wyrastają jak z podziemi kumple dresa i policjant ucieka. Oraz wielu świadków zdarzeń typu: roztrzęsiona babuleńka jest wyprowadzana przez kilku drabów w policyjnych mundurach z supermarketu bo ukradła batonik. Albo interwencje policyjne w mieszkaniach osób prowadzących działalność gospodarczą, kiedy to koszt interwencji przekracza całoroczny obrót osoby prowadzącej działalność… a wystarczyłoby wysłać pocztą zawiadomienie, żeby się stawiła…

    • Masz rację kolego tylko kto to zrobi. Oni są ponad prawem a władza nie chce widzieć tej patologii w milicji. Od ok. 70 lat się nic nie zmieniło, oni nadal są oprawcami narodu.

  4. Bo nadal jesteśmy niewolnikami w komunistycznym państwie. Polacy to najwaleczniejszy naród na świecie ale niestety najgłupszy. Wszyscy wkoło nas doją, poniżają i plują na nas bo jesteśmy łatwowiernymi idiotami. W jakim kraju ja żyję ?. Niby poseł na sejm, nazywa siebie Polakiem a służy Niemcom, organizuje pucz o czym oficjalnie publicznie informuje jego pryncypał i on chodzi na wolności. To jakiś nonsens, co to za państwo ???.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.