Portal informacyjno-historyczny

fot. WIkipedia / Platforma Obywatelska RP / twitter.com/JSaryuszWolski

Oto jak przedstawiciele państw naszego regionu walczyli o lepszy budżet dla swoich krajów. Co robiła w tym czasie Elżbieta Bieńkowska? Polityk zdradza kulisy negocjacji

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Propozycja unijnego budżetu jest niekorzystna dla Polski. Politycy opozycji nie mają wątpliwości: to wina PiS-u. Tylko jej reprezentanci w Brukseli niewiele zrobili, aby ten stan był inny. Przykład? Zdaniem Jacka Saryusz-Wolskiego to Elżbieta Bieńkowska.

Polska jest w gronie krajów, które dotknęły niekorzystne zmiany. Pieniądze z naszego regionu trafiły do państw południa Europy, które zmagają się z wysokim bezrobociem i astronomicznymi długami.

Czy jednak wynegocjowana kwota nie mogła być wyższa? Jacek Saryusz-Wolski mówił portalowi wPolityce.pl, że raczej nie można było liczyć na wsparcie Donalda Tuska.

Jak podało brukselskie Politico, jest kilkanaście osób kluczowych w sprawach budżetowych, w tym dwie z Polski. Jedną z nich jest przewodniczący Tusk. Niczego dobrego nie spodziewałbym się po nim w tej sprawie

Polityk mówi także o zachowaniu Elżbiety Bieńkowskiej w zestawieniu z przedstawicielami innych krajów.

W sprawie cięć w budżecie bardzo aktywni byli w czasie ostatnich tygodniach właściwie wszyscy komisarze z naszego regionu, ze słowackim wiceprzewodniczącym Komisji Marošem Šefčovičem (Maroszem Szefczowiczem) na czele.

A tymczasem przedstawicielka Polski…

Walczyli więc dosłownie wszyscy komisarze z naszego regionu, z jednym wyjątkiem Elżbiety Bieńkowskiej. Ona nie zrobiła nic. Dosłownie nic. Po prostu się w sprawie budżetu nie odzywała

– skwitował Saryusz-Wolski.

źródło: wPolityce.pl

(2983)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Była w tym czasie zajęta czym innym…….ocierała się o swego pryncypała,wszyscy to wiedzą!!!!! Z resztą to są tylko polskojęzyczni obywatele,nie mający z Polską NIC wspólnego!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę