Portal informacyjno-historyczny

Oto jak podczas niedzielnego meczu kibice klubu Ekstraklasy zareagowali na oskarżenia wobec Polski. Czy teraz spotka ich kara?

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ostatnie ataki na Polskę i próba obwiniania narodu za współudział w Holokauście spowodowała liczne komentarze broniące dobrego imienia Polski. Również kibice zabrali głos: fani Arki przypomnieli, czyje były obozy.

– German Death Camps

– transparent z takim napisem znalazł się podczas niedzielnego meczu gdynian z Lechem Poznań.

Kibice w komentarzach zastanawiali się, jak zareaguje Komisja Ligi i czy nie nałoży kary za transparent o takiej treści. Warto przypomnieć, że sąd w Tychach skazał autora baneru z napisem ,,German Death Camps”, który rozciągnął go podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 21 przed meczem Niemców. Kibic musiał zapłacić 300 złotych grzywny. Podczas meczu interweniowała policja, która zabrała transparent. Nerwowo reagowali także niemieccy kibice. Doszło do krzyków i ostrych wypowiedzi. Po meczu dostał wezwanie na policję na przesłuchanie, ale odmówił wyjaśnień, chcąc przedstawić tłumaczenie sądowi. Jednak zapadł wyrok nakazowy, bez udziału stron. Sąd nawet go nie wezwał, uznał bowiem, że okoliczności czynu i wina obwinionego nie budzą wątpliwości. Został skazany na podstawie art. 63a. § 1 Kodeksu wykroczeń:

„Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny”.

źródło: własne / Dziennik Zachodni

(12905)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę