Portal informacyjno-historyczny

Ostre starcie Kukiza i Jakiego. ,,Gratuluję, że jesteś po stronie Niemców i Urbana” vs ,,Bo cię zablokuję”

w Wiadomości z Polski

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Do ostrej dyskusji doszło w mediach społecznościowych między wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim a Pawłem Kukizem. Obie strony prześcigały się w oskarżeniach.

Jaki pisał:

Paweł Kukiz po stronie Mniejszości Niemieckiej.
Dziś razem z posłem Mniejszości Niemieckiej i innymi politykami MN do Dobrzenia przyjechał P.Kukiz, który opowiedział się za tym aby tereny z Elektrownią Opole pozostały na obszarach zarządzanych przez polityków Mniejszości Niemieckiej. Przykre. Przypomnijmy fakty:
1. Rozbudowa Elektrowni Opola to największa inwestycja energetyczna w tej części Europy. Ma zapewnić Polsce suwerenność energetyczną – również wobec Niemiec. Problem polega na tym, że Elektrownia leży na terenie gminy i powiatu zarządzanego od zawsze przez polityków Mniejszości Niemieckiej.
2. Udało mi się przeforsować, że Elektrownia Opole z okolicami od 1 stycznia 2017 r. zostanie przyłączona do Opola. Co jest naturalne bo mieszkańcy Opola przecież płacą więcej na nią ze swoich podatków niż obywatele Dobrzenia. (Powiększenie Opola ma też szersze uzasadnienie o czym pisałem tu wielokrotnie).
3. Politycy Mniejszości Niemieckiej od lata prowadzą agresywną politykę wobec polskiego patriotyzmu. Wystarczy przypomnieć, że przyjeżdżali z Eriką Steinbach na Opolszczyznę, kwestionowali bohaterstwo Polaków podczas Powstań Śląskich, dodają niemieckie nazwy dworców PKP, ściągali Flagę Polską na naszych budynkach administracji albo nie włączyli syren podczas rocznicy Powstania Warszawskiego – bo akurat pili piwo.

Często wielu znajomych pyta mnie dlaczego nie dołączę do Kukiza etc. Właśnie dlatego, że krzyczeć o polskim interesie narodowym to żadna sztuka, natomiast ludzi ocenia się po działaniu. Od roku jestem wulgarnie obrażany, idą na to potężne pieniądze czy akcje ulotkowe. Jednak mimo to konsekwentnie i wbrew przeciwnościom działam dla polskiego interesu narodowego i swojego regionu. Kukiz wybrał tani poklask i to jeszcze w niemieckim towarzystwie. Przykre.

Na zarzuty nie pozostał obojętny Kukiz, który napisał:

Przykrym jest wrzucanie do jednego wora (Mniejszości Niemieckiej) wszystkich mieszkańców podopolskich gmin. Chciałbym przypomnieć Panu, ze przy ok. 90% frekwencji w referendum w sprawie przyłączenia części podopolskich gmin 97% opowiedziało się PRZECIW przyłączeniu do Miasta.

Następnie zadał Jakiemu całą listę pytań:

ku

Pod wpisem rozgorzała obydwu polityków:

j1 j2 j3 j4 j5 j6

Ostatecznie Jaki wydał następujące oświadczenie:

(2804)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Idź na górę