Odważny głos izraelskiego polityka. Zdradził prawdziwe przyczyny gwałtownego ataku na Polskę z Izraela. Jest gorzej, niż wiele osób sądziło

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Uri Awneri, znany izraelski działacz i poseł do Knesetu VI, VII i IX kadencji, zabrał głos na łamach niemieckich mediów. Urodzony w Niemczech w 1923 r. jako Helmut Ostermann walczy o prawdę historyczną: jego słowa to świetna odtrutka na fałsze dotyczące II wojny światowej i Holokaustu obecne w licznych mediach.

Na łamach portalu ,,Neues Deutschland” pisze o skrajnie fałszywych przekonaniach o Holokauście, które do dziś pokutują w Izraelu. Jego zdaniem, uczy się tam, że było to dzieło niemiecko-polskie. Awneri przypomina: Hitler chciał wymordować Słowian tak samo, jak Żydów

Awneri odwiedził Warszawę, kiedy pisał książkę o upadku komunizmu w Europie Wschodniej. Był zaskoczony ilością tablic upamiętniających miejsca, w których Polacy byli mordowani przez Niemców.

Do tej pory nie mieliśmy pojęcia, jak wielki był polski opór przeciwko nazistom

– podkreśla i analizuje przyczyny oburzenia w Izraelu na wieści o polskiej ustawie o IPN.

Jak to? Polacy zaprzeczają Holokaustowi? Twierdzą, że nie pomagali nazistom w prześladowaniu i mordowaniu Żydów?

– cytuje Awneri i wyjaśnia, że Polacy nigdy nie porozumieli się z nazistami, tak jak zrobiła to większość państw europejskich. Tymczasem taka wiedza nie jest powszechna w Izraelu. Przytacza rozmowę jego żony w izraelskim sklepie z właścicielką: gdy jego małżonka, że naziści zabili też 1,5 miliona nie-Żydów, usłyszała: – ,,Za mało”. To wtedy uświadomił sobie, jak silna jest nienawiść w Izraelu.

Czy byli polscy kolaboranci? Awneri przypomina, że tacy zawsze istnieją, rónież palestyńscy kolaboranci na terenach zajmowanych dziś przez Izrael. Jednak to, co łączyło Polaków i Żydów to fakt, że byli celem Hitlera – Awneri podkreśla, że Słowianie mieli być następni.

W Izraelu nikt nie zadaje sobie pytania, dlaczego w Polsce żyły miliony Żydów. Bo kraj ten był wcześniej najbardziej otwartym, najbardziej tolerancyjnym w Europie

– przyznaje polityk, który zdradza, że w Izraelu uczy się o Auschwitz, gdzie Niemcom sekundowali Polacy.

Takie fakty nie są u nas znane. Izraelczyków uczy się natomiast, że Holokaust był wspólnym niemiecko-polskim przedsięwzięciem, a piece w Auschwitz obsługiwali Polacy

– zdradza. To wiele tłumaczy, dlaczego wprowadzone prawo budzi takie oburzenie…

źródło: Neues Deutschland / Fronda

(120344)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

14 komentarzy

 1. @Israel Smitniakov – tzn , ze wybieracie ideologicznych idiotow do knesetu, ktorzy znaja historie i fakty , a glosuje przeciw nim. To samo jest z zydowskimi mediami ,wydawnictwami prasowymi na calym swiecie, prawie wszystkie opluwaly Polske, o tej samej godzinie i minucie, czy az tylu wyksztalconych wlascicieli moze byc idiotami i nie znac histori ludobojstwa II WS, watpie w to, to program nienawisci zydowskiej skierowany przeciwko Polakom, Polsce.
  Wy Zydzi klamstwami doprowadziliscie do tego, ze od tygodnia jestem antysemita i nikt mnie nie zmusi, abym was kochal, chociaz jeszcze nie spotkalem ani jednego Zyda osobiscie. Co najwazniejsze, liste nazwisk pomordowanych Polakow przez Zydow , miejsc pogromow , ktorych dokonaliscie od 1939- 1953 roku na niewinnych zolnierzach polskich, mieszkancach polskich wsi , miast, rowniez wkrotce dostaniecie online, aby wam sie otwarly oczy, serca wasze mozecie chazarzy nadal miec zabetonowane, wasza sprawa.

  • Powiem tak – Żydzi nie zasłużyli na to, aby ich ratować, narażać się dla nich i za nich ginąć, skoro dzisiaj dosłownie plują w twarz tym, którzy właśnie to robili w tym, na moją ś.p. babcię.

 2. Od prawie 30 lat pisałem w komentarzach w jeszcze wtedy polskich -Onet czy WP- że kampania promująca używanie sformułowania „polskie obozy koncentracyjne” może być dziełem tylko żydowskich „rąk i umysłów”. Wtedy miałem okresowe zakazy wstępu do owych portali. Teraz okazało się, że miałem rację. Powinno się w Polsce przeprowadzić przewód sądowy na tę okoliczność i uzyskać wyrok skazujący społeczność żydowską. Wiem, że to niemożliwe, ale COŚ powinno się z tym żydowskim łajdactwem zrobić. Ukłony

  • Termin „polskie obozy koncentracyjne” wymyślili sobie Niemcy w okresie lat 50-tych i rozpowszechniała to na początku niemiecka prasa. Było to okres dogadywania się z Izraelitami i zrzucania z siebie winy za drugą wojnę światową.

 3. gdyby wyciągnięto dokumenty świadczace o ofiarach drugiej wojny okazałoby się że żydów naprawdę zgineło około 300 000 a słowian około 30 000 000 (12 000 000 polaków) ale ponieważ zaden słowiański kraj nie może tego wyjawić, żydowska ideologia najwiekszej ofiary tej wojny, ukuła bajkę dla całego świata. Bajka, że 6 mln żydów musi zginąć by powstał izrael, głoszono tę bajkę już pod koniec dziewietnastego wieku, można znaleźć archiwalne wydania New York Times lub innych i te bajki tam są drukowane dla wprowadzenia mitu założycielskiego izraela, nie ma nawet dokumentów ilu zgineło w Aushwitz bo tam to już wogóle legenda legendą pogania a za nimi hagada leci. Syjonizm napisał swoją legendę i żaden fakt tego nie zmieni jak powiadają kabaliści żydowscy. Moim zdaniem Lachy są za miękkie i zapomniały o swim powiernictwie „mir i sława” dlatego tak jest jak jest ALE to się wkródce skończy, zapewniam

 4. No to wypada Żydom i światu przypomnieć ich produkcję, o kolaboracji żydów z niemieckim okupantem. Film z 1999r. made in Izrael i aktualnie ocenzurowany.. Film daje odpowiedź, że gehenna IIWŚ robiła z ludzi potworów ze strachu przed śmiercią, również z żydów. Ale, jak widać, aktualnie żydzi mają „nowe’ spojrzenie i to Polacy są winni/współwinni, że ich nie bronili, że kolaborowali z nazizmem. Szkoda, że brak anglo-napisów coby puszczać to w świat. Polecam:
  https://www.youtube.com/watch?v=Z0dwNbzzO2w&feature=youtu.be

 5. Wiem, dlaczego Żydzi tak nienawidzą Polaków. Żydzi zawsze szanowali Niemców, ten „naród poetów i filozofów”, uważali ich za równych narodowi wybranemu, a nawet nieco lepszy od niego, ale Polakami pogardzali. To jednostronne zauroczenie Niemcami zostało skonfrontowane z okrutną rzeczywistością kiedy Hitler doszedł do władzy i podbił Europę. Okazało się, że ten uwielbiany naród niemiecki, który Żydom tak imponował, z niezrozumiałych względów, zabrał się za likwidację Żydów europejskich. Niemcy pozbawili Żydów wszelkich praw, zamknęli w gettach, a następnie stopniowo wywozili do obozów zagłady. Ku zaskoczeniu i zdziwieniu Żydów, Polacy, ten „chłopski naród pijaków i złodziei”, był traktowany przez najeźdźców nieporównanie lepiej, bo chociaż mordowano jego elitę i niepokornych patriotów, to większość czuła się względnie bezpiecznie i przyglądała tragedii Żydów z ulgą, że ich to na razie nie dotyczy. Jak to było możliwe, że z łaski samych Niemców Polacy mogli sobie chodzić po ulicach, parkach, do restauracji, a oni, naród wybrany, ścigany był jak zwierzyna łowna. Co więcej, zdradzony przez równy mu naród niemiecki, musiał liczyć na łaskę i niełaskę jakichś Polaczków, którzy nierzadko odmawiali zaszczytu przechowywania Żydów, kierując się strachem. A gdy już brali Żydów do kryjówek, to kazali sobie płacić za ryzyko, a także za utrzymanie i wyżywienie! Takiej degradacji Żydzi nie mogli znieść, stąd ta zapiekła nienawiść. Do tego doszedł wstyd, że sami Żydzi nie zdali egzaminu jako naród, szli na śmierć praktycznie bez żadnego protestu, wydawali swoje dzieci do komór gazowych, a ich własna policja gettowa zaganiała ich do wagonów wysyłanych do obozów zagłady. Świadkami tych upokorzeń żydowskich byli znowu ci prymitywni Polacy i tego wstydu i upokorzenia nie mogą im teraz wybaczyć.

  • Podstawą nazistowskiej doktryny był rasizm a wtedy żadne własne czy nawet obiektywne przekonanie o moralnej czy inteletualnej wyższości nie ma racji bytu bo nie ono jestkryterium. O zagładzie zdecydowała czysta biologia, w wąskim jej rozumieniu przez Niemców. Uważani za lud aryjski Słowianie byli na podstwie tej samej doktryny juz tolerowani.

 6. Nie ważne co, gdzie, jak i kto pisze . Najważniejsze jak jest prawda i to że Bóg zna tę prawdę . A ci co zakłamują historię odpowiedzą za to fałszerstwo prędzej czy później .

 7. „…wyjaśnia, że Polacy nigdy nie porozumieli się z nazistami, tak jak zrobiła to większość państw europejskich. Tymczasem taka wiedza nie jest powszechna w Izraelu. Przytacza rozmowę jego żony w izraelskim sklepie z właścicielką: gdy jego małżonka, że naziści zabili też 1,5 miliona nie-Żydów, usłyszała: – ,,Za mało”.
  BRAK TU CZEGOŚ W TYM TEKŚCIE, przez co staje się niezrozumiały. POPRAWCIE TO!

 8. Izrael po czasy KONCA bedzie uwazal,ze Polacy sa winni temu,iz Niemcy mordowali Zydow, ze to Polacy budowali obozy,ze to Polacy zwozili do nich Zydow,ze to Polacy namowili Hitlera, zeby napadl na Polske itd,itp falsyfikaty.Tak bedzie dopoty,dopoki nie wypelni sie SLOWO zapisane w PISMIE SWIETYM.Zreszta to tyczy sie rowniez konfliktu z Palestyna , ktory bedzie trwal az do KONCA. Kto ma watpliwosci ,niech czyta,czytanie zwieksza poznanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.