Nawet milion ludzi na ulicach nie wzruszył europejskich państw demokratycznych do zmiany prawa. Dziś są poważnie zaniepokojone protestami w Polsce

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Tłumy na ulicach głośno wyrażały swój sprzeciw i protestowały przeciwko ustawie o małżeństwach homoseksualnych. Rząd się tym nie przejął. Tak było we Francji w 2013 roku.

Na ulicach Paryża jednorazowo zbierało się nawet ponad milion osób. Trzy masowe protesty nic nie dały. Rząd francuski i prezydent Francois Hollande nic sobie z tego nie zrobili i przyjęli ustawę. Zapowiadali, że nie ulegną ulicy i tak też się stało.

Francuzi nie dali rady zablokować ustawy, która pozwoliła na zawieranie małżeństw homoseksualnych i adoptowanie przez takie pary dzieci, a ich potężny głos na ,,nie” został zignorowany. Nikt nie wziął go pod uwagę. Tymczasem obecna sytuacja w Polsce wywołuje oddźwięk na całym świecie, a sprawa reformy sądownictwa urasta do wysokiej rangi. Niemiecka telewizja używa nawet tego argumentu, aby nie przepraszać za kłamstwa.

Niektóre protesty zyskują wielki oddźwięk w mediach, a inne nie – ten protest z przeszłości na Węgrzech jest świetnym przykładem:

Zastanów się, dlaczego polskie media nie informowały o tych protestach

(3639)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.