O polskim bohaterze robi się coraz głośniej na świecie. Znany zespół nagrał nawet piosenkę o Witoldzie Pileckim [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Polska może być dumna ze swoich bohaterów, a Polacy coraz więcej o nich wiedzą. Niedostatecznie wiele wiadomo jednak o nich na świecie. To jednak też się zmienia.

W amerykańskim programie 24 Flix Heroes przypomniano sylwetkę Witolda Pileckiego. Riesa Pascal w skrócie przedstawiła historię rotmistrza, który po II wojnie światowej został skazany na śmierć przez władze PRL i zamordowany w 1948 roku w więzieniu przy Rakowieckiej w Warszawie.

Nie jest to pierwszy przypadek upamiętnienia Pileckiego poza granicami Polski. Wystarczy wspomnieć tweeta Nicka Kristofa. Dziennikarz ,,New York Times” pisał o bohaterskich czynach rotmistrza, który specjalnie dał złapać się Niemcom, by na własne oczy przekonać się o zbrodniach dokonywanych w Auschwitz-Birkenau, a po udanej ucieczce opowiedzieć o nich światu.

Pileckiego upamiętnił też szwedzki zespół heavymetalowy Sabaton, który nagrał specjalny utwór.

(27068)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. „Pilecki (….) zabity przez Polski rząd komunistyczny ” ? CZyżby to był polski rząd ? Może raczej , prosowiecki ANTY-POLSKI żydo-komuszy rząd na Polskiej Ziemi ? No niestety piosenki Sabatonu grane na jedno kopytko, które osłucha się szybko po trzeciej piosence. W samej piosence o Bitwie pod WIzną powinni śpiewać 60 : 1 ( 40000 : 720 = 55,55 – SZWEDZI PRZEKŁAMUJĄ STOSUNEK SIŁ ZNACZNIE W DÓŁ). No i w Auschwitz Pilecki siedział to raz, nie w Brzezince (Birkenau ) a po drugie nie w celi lecz w BARAKACH !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.