Portal informacyjno-historyczny

O polskim bohaterze robi się coraz głośniej na świecie. Znany zespół nagrał nawet piosenkę o Witoldzie Pileckim [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Polska może być dumna ze swoich bohaterów, a Polacy coraz więcej o nich wiedzą. Niedostatecznie wiele wiadomo jednak o nich na świecie. To jednak też się zmienia.

W amerykańskim programie 24 Flix Heroes przypomniano sylwetkę Witolda Pileckiego. Riesa Pascal w skrócie przedstawiła historię rotmistrza, który po II wojnie światowej został skazany na śmierć przez władze PRL i zamordowany w 1948 roku w więzieniu przy Rakowieckiej w Warszawie.

Nie jest to pierwszy przypadek upamiętnienia Pileckiego poza granicami Polski. Wystarczy wspomnieć tweeta Nicka Kristofa. Dziennikarz ,,New York Times” pisał o bohaterskich czynach rotmistrza, który specjalnie dał złapać się Niemcom, by na własne oczy przekonać się o zbrodniach dokonywanych w Auschwitz-Birkenau, a po udanej ucieczce opowiedzieć o nich światu.

Pileckiego upamiętnił też szwedzki zespół heavymetalowy Sabaton, który nagrał specjalny utwór.

(27033)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. „Pilecki (….) zabity przez Polski rząd komunistyczny ” ? CZyżby to był polski rząd ? Może raczej , prosowiecki ANTY-POLSKI żydo-komuszy rząd na Polskiej Ziemi ? No niestety piosenki Sabatonu grane na jedno kopytko, które osłucha się szybko po trzeciej piosence. W samej piosence o Bitwie pod WIzną powinni śpiewać 60 : 1 ( 40000 : 720 = 55,55 – SZWEDZI PRZEKŁAMUJĄ STOSUNEK SIŁ ZNACZNIE W DÓŁ). No i w Auschwitz Pilecki siedział to raz, nie w Brzezince (Birkenau ) a po drugie nie w celi lecz w BARAKACH !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę