„Noc ślepowrona” to współczesny thriller szpiegowski, który oprócz wciągającej fabuły, misternych intryg i barwnych postaci, zawiera również ważne wątki polityczne

w Ważne książki/Zapowiedzi wydawnicze


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Noc_slepowrona_okladka„Noc ślepowrona” to świetnie przyjęty thriller szpiegowski, którego fabułę zainspirowała prawdziwa historia. Autor, Adam Brookes jako korespondent BBC przyglądał się bacznie polityce Chin, ich obywatelom i zależnościom między światem Wschodu i Zachodu. Jego uwagę przykuwał zwłaszcza problem nieustannej inwigilacji, jakiej poddawani są mieszkańcy Państwa Środka. Pewnego wieczoru odwiedził go nieznajomy, składając dziwną propozycję. To spotkanie poruszyło Brookesa tak bardzo, że stało się inspiracją dla powieści.

Li Huasheng, więzień nr 5995, przebywał w obozie karnym przez 20 lat. Kiedy w końcu udaje mu się uciec, postanawia odnaleźć dawnych mocodawców, agentów brytyjskiego wywiadu, i uzyskać od nich pomoc w wydostaniu się z Chin. Li doskonale wie, że pekińskie ulice nie są bezpieczne. Ludzie są śledzeni przez setki kamer, agenci chińskich służb specjalnych czają się dosłownie wszędzie. Rozpaczliwie szukając ratunku, dociera do Mangana, brytyjskiego dziennikarza, któremu oferuje przekazanie tajnych dokumentów w zamian za pomoc w opuszczeniu Chin na zawsze.

Mangan początkowo nie dowierza dziwnemu przybyszowi, ale rozumie, że to sprawa największej wagi. Rozpoczyna się brutalna i podstępna gra między SIS, CIA i chińskimi służbami specjalnymi. Jaką rolę odgrywają tajemnicze dokumenty? Jakie są prawdziwe zamiary Li Huasenga? Czy można znaleźć wyjście z sieci wzajemnych podejrzeń? Jaki sekret próbuje za wszelką cenę ukryć przed oczami świata chiński rząd?

„Noc ślepowrona” to współczesny thriller szpiegowski, który oprócz wciągającej fabuły, misternych intryg i barwnych postaci, zawiera również ważne wątki dotyczące politycznych zależności determinujących życie zarówno obywateli Europy, jak i Azji.

Totalitarny ustrój Chin nie jest co prawda akceptowany przez Zachód, ale trudno wyobrazić sobie europejski czy amerykański rynek bez produktów w Chinach wytwarzanych. Adam Brooks odsłania przed czytelnikiem tajniki skomplikowanej gry, którą prowadzą między sobą agenci brytyjskiego i chińskiego wywiadu. Tętniące życiem, zatłoczone ulice Pekinu, orientalna architektura, intensywne zapachy i mroczne zaułki stają się tłem dla wstrząsającej opowieści o szpiegu i tajemnicy, dla której warto zaryzykować życie.

Adam Brookes urodził się w hrabstwie Oxford, ukończył studia sinologiczne, przez wiele lat pracował jako korespondent BBC – w Chinach, Indonezji i Stanach Zjednoczonych. Jako reporter podróżował m.in. do Afganistanu, Iraku, Korei Północnej i wielu innych krajów Azji i Środkowego Wschodu. „Noc ślepowrona” to jego debiut książkowy, zainspirowany prawdziwymi zdarzeniami.

„Thriller, który musisz przeczytać. Znakomity”.
Washington Post

Adam Brookes, Noc ślepowrona, Muza, Warszawa.

(70)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.