Portal informacyjno-historyczny

Niewiarygodne. Oto co Bronisław Komorowski zrobił, będąc wiceszefem MON. Prof. Cenckiewicz publikuje bulwersujące dokumenty

w III RP/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Za tydzień, 15 sierpnia, obchodzimy Święto Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920. Zostało ono przywrócone w 1992 roku, choć mogło stać się to wcześniej, w czym miał udział, jak pisze prof. Sławomir Cenckiewicz, były prezydent Bronisław Komorowski.

Jest listopad 1990 r. Wiceminister Obrony Narodowej Bronisław Komorowski składa swojemu szefowi – ministrowi admirałowi Piotrowi Kołodziejczykowi propozycję daty nowego święta Wojska Polskiego. Zmieniająca się sytuacja polityczna wymusza odejście od daty 12 października – dorocznego święta LWP na pamiątkę bitwy pod Lenino z 12 października 1943 r.

– pisze Cenckiewicz na swoim profilu na Facebooku.

Padają różne propozycje, w tym 15 sierpnia – na chwałę polskiego wojska, które pokonało bolszewików w 1920 r. pod Warszawą. Ale to się nie podoba postkomunistycznej kadrze wojskowej. Dlatego wiceminister Komorowski JEST PRZECIWNY DACIE 15 SIERPNIA!!! [pisownia oryginalna – red.]

– podkreśla profesor, dodając:

Ma to być – w jego zamyśle – jedynie święto nieoficjalne, „festynowo-ludowe” i „religijne”! Na święto Wojska Polskiego proponuje neutralną datę 3 maja – na pamiątkę uchwalenia Konstytucji Majowej 3 maja 1791 r.

Jednocześnie Cenckiewicz publikuje dokument.

Ten szokujący dokument, z własnoręcznym podpisem Bronisława Komorowskiego, pozwala nam lepiej zrozumieć opór środowisk dzisiejszej opozycji przeciwko organizacji hucznych obchodów i defilady w dniu Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia

– podsumowuje, jednocześnie nawiązując do obecnej sytuacji.

Tym bardziej należą się słowa uznania dla ministra Mariusza Błaszczaka za organizację wielkiej defilady wojskowej – w dniu wielkiej chwały i zwycięstwa Armii Polskiej nad złem bolszewizmu i hordami barbarzyńców najeżdżających Polskę i Europę ze Wschodu. Niech żyje Polska! Niech żyje Wojsko Polskie!

– pisze Cenckiewicz, poświęcając na koniec kilka gorzkich słów byłemu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu:

Dzięki Ci Panie Boże, że Komorowski nie jest i już nigdy nie będzie Prezydentem RP!

(5657)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę