Portal informacyjno-historyczny

Nietypowe bliskowschodnie wykonanie polskiego hymnu podczas wizyty Andrzeja Dudy [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Podczas wizyty Andrzeja Dudy w Jordanii szczególną uwagę wzbudził Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu miejscowej orkiestry.

Wykonanie odbiega od tych, które dobrze znamy z oficjalnych uroczystości. A jak Wam podoba się wykonanie? Zapraszamy do wyrażania opinii w komentarzach.

Para prezydencka rozpoczęła oficjalną wizytę w Jordanii w niedzielę – od ceremonii uroczystego powitania przez jordańską parę: króla Abdullaha II i królową Ranię.

Król Jordanii wyraził nadzieję na podniesienie na wyższy poziom relacji ekonomicznych między obu krajami. – Mam nadzieję, że będziemy kontynuować i dalej budować nasze dobre, ciepłe i bardzo przyjazne relacje, które już są bardzo dobre na poziomie politycznym. Teraz mam nadzieję, że będziemy je również podnosić na wyższy poziom, jeśli chodzi o relacje ekonomiczne – powiedział.

Andrzej Duda zaznaczył, że to dla niego wielka radość i zaszczyt, że jest pierwszym prezydentem RP, który odbywa oficjalną, państwową wizytę w Jordanii.

– Królestwo Jordanii jest tym państwem na Bliskim Wschodzie, które jest najbardziej – w sensie sojuszniczym – zbliżone zarówno do Unii Europejskiej jak i Sojuszu Północnoatlantyckiego. Stabilność i respektowanie demokratycznych zasad jest znakiem charakterystycznym Królestwa Jordanii – mówił polski prezydent.

Podkreślił, że jest to wielką zasługą króla Abdullaha II. – Dlatego też ogromnie się cieszę, ze Wasza Królewska Mość z taką sympatią mówi o moim kraju. Rzeczywiście było to i dla mnie wielką radością gościć Waszą Królewską Mość w Polsce w sierpniu tego roku – dodał Andrzej Duda.

Z prezydentem do Jordanii przyjechali m.in. prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Arkadiusz Siwko i przedstawiciele innych polskich firm przemysłu obronnego. W wizycie towarzyszy prezydentowi m.in. szef BBN Paweł Soloch.

Minister Krzysztof Szczerski relacjonował, że polityczne spotkania prezydenta Dudy z królem Abdullahem II i premierem tego kraju, ministrem obrony Jordanii dotyczyły przede wszystkim kwestii poszukiwania dróg do pokoju na świecie.

Druga rzecz to współpraca, która się w przyszłości gdzieś na horyzoncie pojawia, czyli współpraca w odbudowie państw, w powojennej odbudowie państw tego regionu – powiedział prezydencki minister. Mówił o ogromym potencjale dla firm polskich i jordańskich, by gdy zapanuje pokój, stworzyć pole do wspólnego uczestniczenia w jego odbudowie.

źródło: Prezydent.pl / fot. Andrzej Hrechorowicz

(3068)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę