Portal informacyjno-historyczny

Niespotykana pogarda. Znany aktor kpi z Polaków na antenie TVN. Co o zwykłych ludziach sądzi ,,elita” [WIDEO]

w Wiadomości z Polski/Wywiady


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Można nie zgadzać się z ideą programu 500+ czy dostrzegać wady systemu demokratycznego, ale czy trzeba robić to w takim stylu? Aktor Wojciech Pszoniak tak zaprezentował się widzom, tym razem programu TVN24.

Pszoniak sparodiował tok myślenia prostego człowieka. Wyobraził sobie scenkę: siedzi sobie człowiek głupi i pije wódkę (bo są ludzie głupi, nie?” – mówił aktor, co spotkało się z radosną aprobatą innych uczestników dyskusji). Jak reaguje na propozycję płynącą od polityków ,,500+”

I on ma rządzić państwem 40-milionowym?

– pytał retorycznie aktor.

Tymczasem Wojciech, tak krytyczny, kiedy przeciętny wyborca głosuje na PiS, udziela wywiadów serwisom związanym z KOD-em, gdzie pouczał o demokracji, w bardziej poprawnym stylu – zgodnym z linią opozycji:

Słucham radia zagranicznego, czytam prasę zagraniczną – jeszcze nie tak dawno byliśmy postrzegani jako wspaniały, demokratyczny i rozwijający się kraj. A teraz? Ciągle zadaję sobie pytanie, dlaczego to się zdarzyło. I w końcu wiem: to się stało, bo nieodpowiedzialna część, a w każdym społeczeństwie taka jest, nie poszła do wyborów. Ostatecznie 19 proc. obywateli zadecydowało, kto w Polsce rządzi. […] Nie ma w Polsce demokracji w pełnym tego słowa znaczeniu. Demokracja również polega na tym, że większość, która wygrywa liczy się z mniejszością, a poza tym to, że ktoś ma większość – nie znaczy, że ma rację. I to jest ten przypadek. Zresztą o zamachu na demokrację w Polsce dość dużo pisze również prasa zagraniczna

– mówił Magdzie Jethon Pszoniak.

(6501)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę