Niesamowity skok Polski – nasz kraj… na czele światowego rankingu za 2017 r.

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Renomowany bank Credit Suisse podsumowuje, że w ostatnim roku majątek Polaków procentowo wzrósł najszybciej na świecie. Dane pokazują, że wzbogaciliśmy się o 18 procent.

Na drugim miejscu znajduje się Izrael (16 procent) oraz RPA (15 proc.). Tymczasem na drugim biegunie znajduje się Japonia (spadek o 6 procent) i Egipt (aż 49 procent mniej).

 

Dzięki takiemu skokowi Polska znalazła się wśród krajów ze średnim bogactwem (wartość mienia między 25 a 100 tys. dolarów na dorosłego mieszkańca). W grupie tych państw najwyżej są Czechy, Portugalia i Słowenia – z kolei Polska, Litwa, Łotwa, Estonia i Słowacja plasują się niżej.

Na razie bezkonkurencyjna jest Szwajcaria (przeciętny dorosły ma majątek rzędu 538 tys. dolarów). W czołówce są Australia (403 tys.) oraz USA (389 tys.).

Autorzy zwracają uwagę na wzrost liczby osób najzamożniejszych – w Polsce w ciągu dwóch lat przybyło 31 tys. milionerów – jest ich obecnie 74 tys.

link do całego raportu

(6158)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. A to dobrze czy źle ? Proszę mnie źle nie zrozumieć, cieszę się że Polacy zaczęli się bogacić, tylko ja się zastanawiam, co jest tego bogacenia sprężyną ? Jakoś nie słyszałem, aby w Polsce odkryto złoża węglowodorów czy platyny czy innego tam adamantium. Potentatem w eksporcie węgla już dawno przestaliśmy się liczyć. Nie słyszałem także, aby polscy przedsiębiorcy rozwinęli nagle w ciągu ostatnich dwóch lat jakiś technologiczny czy inżynierki majstersztyk eksportowy. Eksportujemy trochę mebli i spożywki, ale aby usprawiedliwić tak ogromny skok proporcjonalny ubogacenia narodu to musielibyśmy dokonać cudu w postaci wykonania 1000% normy eksportu tego, co eksportujemy, a jeśli nawet przespałem coś w pijackim zwidzie to teraz już na trzeźwo, jakoś nie zauważyłem znaczącego, powiedzmy dziesięcioprocentowego wzrostu płac przez ostatnie dwa lata. Skąd więc pochodzą pieniądze tych wzbogaconych ? Komuniści z poprzedniej ekipy rządzącej złupili polaków (niektórzy optymiści oceniają ten rabunek na jeden bilion złotych ! ) bo musieli się działkować z całym komunoliberalnym światem, aby robił tym komuchom dobrą prasę. A skąd biorą pieniądze nasi obecni socjaliści ? Znowu nas łupią ich przedstawiciele partyjni tylko w innych barwach klubowych i innymi kanałami ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.