Nierozerwalny sojusz Polski i UE Nierozerwalny sojusz Polski i UE

„Aby Polska nie mogła nigdy opuścić UE”. PO będzie forsować taki zapis w konstytucji

w Bez kategorii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Pomysły dotyczące dalszej centralizacji Unii Europejskiej padły na podatny grunt w Platformie Obywatelskiej. W sobotę na konwencji PO we Wrocławiu Grzegorz Schetyna zaproponował, aby w konstytucji pojawił się zapis, który uniemożliwi… Polsce wyjście z Unii Europejskiej!

Ten moment zakrętu UE, ten moment zawahania, zawieszenia po tym, co stało się w Wielkiej Brytanii kilka dni temu, powoduje, że musimy stawiać sobie najważniejsze, zasadnicze pytania – o przyszłość, o ten moment, w którym jesteśmy, o kierunek, w jakim powinniśmy iść, powinna iść Unia Europejska i Polska, gdzie dzisiaj jesteśmy, a gdzie będziemy za rok, czy następne lata

– mówił Schetyna.

Dzisiaj nasi oponenci mówią: po co nam UE, jesteśmy w NATO, to wystarczy. To błąd. NATO nie wystarczy do utrzymania polskiego bezpieczeństwa

– podkreślał.

Jego zdaniem, „dziś nie Niemcy i Francja są wrogami UE czy Polska, ale ksenofobia, nacjonalizm i nienawiść”, a „Kiedyś Moskwa, dziś Bruksela – to hasła nienawiści”.

Jakie przełożenie ta retoryka będzie miała na realne działania polityczne? Zmiana konstytucji, która uczyni z Polski związaną z Unią Europejską, niezależnie od sytuacji geopolitycznej.

Będziemy mówili o rozdziale obecności Polski w Europie, wpisanej do konstytucji, żeby nikt nigdy nie miał takiego pomysłu, żeby nas z Unii Europejskiej wyprowadzić. To musi być gwarantowane konstytucyjnie

– podkreślił Schetyna.

„Nierozerwalny sojusz Polski i UE” musi zostać teraz wpisany do konstytucji. Jak zareagują posłowie innych partii, czas pokaże…

Całe wystąpienie Schetyny:

(752)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Jezu, co za miernoty. Nawet w galerniczym uzależnieniu, nie są w stanie być oryginalni. Toż to Gierek umieścił w konstytucji wieczysty sojusz ze Związkiem Radzieckim i odtąd zaczął się jego zjazd, aż wylądował za burtą. Jak mawiał Einstein, są dwie nieskończoności : świata i ludzkiej głupoty….

  2. Miałem się rozpisać, ale pan Bartosik podsumował to świetnie. Miernoty. Konstytucja nie może nas uzależniać od kogokolwiek. Nic nie jest wieczne to raz. A samostanowienie państw jest wartością nadrzędną i niepodważalną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.