dobroni.pl

Nieprzypadkowo stali się legendą. Sprawdzili się na polach bitew i w trudnych czasach powojennych

w Recenzje/Ważne książki


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Kawalerzyści w II Rzeczypospolitej służbowym strojem, stylem życia, wizerunkiem człowieka honorowego, walecznego i odważnego weszli do historii. Zapisali się również w języku potocznym, powiedzeniem o „ułańskiej fantazji” i pochodzącym z kawaleryjskiej piosenki terminem „malowane dzieci” oddającym piękno i szyk ułańskich mundurów.

dobroni.pl
dobroni.pl

Piotr Jaźwiński wnikliwie przedstawia ułanów, ukazuje ich przez pryzmat życia prywatnego i służbowego, starannie oddziela prawdę od mitów i stereotypów na temat tej zasłużonej dla polskiej niepodległości formacji wojskowej. Przedstawia barwny styl życia, odkrywa liczne kawaleryjskie tajemnice, wyjaśnia wielką sympatię rodaków wobec kawalerii.

Przypomina, że byli to ludzie dużego formatu, którzy sprawdzili się na polach bitewnych września 1939 r., ale i w trudnych czasach powojennych, bez względu na to, gdzie rzucił ich los, czy w Polsce czy na emigracji. Ozdobą książki są świetne ilustracje, doskonale dopasowane do poszczególnych jej części.

Piotr Jaźwiński, Oficerowie i dżentelmeni. Życie prywatne i służbowe kawalerzystów Drugiej Rzeczypospolitej, Tetragon&I.W.Erica, Warszawa.

Oficerowie i KONIE - 800

(49)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.