Portal informacyjno-historyczny

Niemieckie i część polskich mediów alarmuje: ,,polsko-syryjski gang rozbity!”. Trudno uwierzyć, dlaczego został nazwany polskim…

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Wszystkie niemieckie media, a w ślad z nimi większość polskich informuje o rozbiciu ,,gangu polsko-syryjskiego”, w wyniku czego doszło do wielu zatrzymań. Tymczasem jedynym polskim elementem jest… Syryjka z polskim obywatelstwem mieszkająca w Niemczech.

Media informują, że gang zajmował się przemytem ludzi. Niemiecka policja dokonała 22 rewizji na terenie Niemiec i Polski. Do Niemiec trafiały osoby z Syrii przerzucane przez Polskę. Podrabiano im wizy turystyczne. Jedna osoba płaciła gangowi 8 tys. euro za sam transport do Niemiec. Zyski przemytników miały wynieść 300 tys. euro.

Tymczasem dziennikarz i tłumacz Marian Karol Panic zwraca uwagę na Facebooku:

Nie wiem, jakim prawem gang ten nazywany jest „polsko-syryjskim”, skoro jedyny „element polski” to Syryjka z polskim obywatelstwem mieszkająca w Niemczech. To tak samo jak ci „Belgowie”, którzy dokonali zamachów w Brukseli. Polskie media (na przykład „Wprost” czy WP) też nie widzą nic złego w takim sformułowaniu.

Do Rzeczy podkreśla, że to ,,sukces polskich i niemieckich służb” – w akcji uczestniczyła polska Straż Graniczna.

(5477)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Niemcy to robią z miłości do nas . Abyśmy byli znani na świecie . Nie ważne że to była Syryjka z Polskim obywatelstwem , ważne że to był Polski paszport . Tak na marginesie , ponoć Polska nie miała przyjmować imigrantów islamskich ? Kłamstwo idzie za kłamstwem w rządzie .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę