Portal informacyjno-historyczny

Niemiecka policja zatrzymała podejrzanego o atak na piłkarzy Borussii Dortmund. To nie islamista. Diaboliczny motyw zamachu [WIDEO]

w Wiadomości ze świata

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Tym razem za zamachem terrorystycznym nie stali islamiści? Prowadzone od dłuższego czasu śledztwo w sprawie zamachu na autokar klubowy Borussii Dortmund przyniosło zaskakujące rezultaty.

Niemiecka policja ustaliła i zatrzymała podejrzanego o dokonanie ataku przed pierwszym meczem ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów Borussii Dortmund z AS Monaco. Zamach został przeprowadzony, gdy piłkarze niemieckiego klubu jechali już na stadion. Po wybuchu bomby najbardziej ucierpiał hiszpański obrońca Marc Bartra, który został ranny w rękę.

Wszystko wskazuje na to, że zamachu dokonał Rosjanin Siergiej W., który miał zaskakujący motyw ataku. Zatrzymany w piątek około 6:00 rano w Rottenburgu zamachowiec planował… wzbogacić się na akcjach Borussii Dortmund. Rosjanin starannie przygotował atak, skonstruował bomby i zamierzał zabić lub zranić jak największą ilość piłkarzy BVB. Po udanym zamachu chciał nabyć nawet 15 tysięcy akcji klubu, których cena na pewno poszłaby w dół, a za jakiś czas, po unormowaniu sytuacji, liczył na ich sprzedaż z zyskiem. Na całej operacji miał zarobić prawie 4 mln euro. Nie spodziewał się jednak tego, że w czasach, gdy za większością zamachów stoją islamiści lub inne ekstremalne bojówki, policja wpadnie na trop Rosjanina mieszkającego w Badenii-Wirtembergii, który chciał po prostu wzbogacić się w „diaboliczny” sposób.

Rosjanin, który ma też niemieckie obywatelstwo, od pewnego czasu był już obserwowany przez niemiecką policję. W piątek w operacji jego zatrzymania wzięło udział ponad 100 funkcjonariuszy. Siergiej W. nie spodziewał się aresztowania. Szykował się do wyjścia do pracy…

Polacy mieszkający w Niemczech dzwonią do programu TVP na żywo. Alarmują, jak niemieckie media kłamią i manipulują w sprawie ostatnich wydarzeń [WIDEO]

(268)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości ze świata

Idź na górę