Niemieccy dziennikarze alarmują o sytuacji w Polsce, porównując ją do III Rzeszy. Mocna odpowiedź na antenie TVP. To trzeba przetłumaczyć na niemiecki! [WIDEO]

w Programy/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Szef Niemieckiego Związku Dziennikarzy Frank Überall porównał to, co się dzieje w Polsce, do rodzącej się dyktatury w latach 30. ubiegłego wieku w Niemczech. Sprawa wzbudziła liczne komentarze – do sprawy odniósł się również Michał Rachoń na antenie TVP.

Związek Niemieckich Dziennikarzy przyjął rezolucję, w której wyraził zaniepokojenie sytuacją w polskich mediach i zapowiedział, że będzie ,,dalej bronić niezależności mediów i pluralizmu opinii”. Sam szef Związku mówił w rozmowie z Deutsche Welle:

„Dziennikarze są zwalniani z pracy i nie mają możliwości tworzenia opinii publicznej dla wymiany krytycznych poglądów. I to jest jednoznaczne naruszenie podstawowej zasady wolności mediów. (…) Efektem jest umacnianie się pewnych struktur i to już zmierza w kierunku dyktatury. Jestem Niemcem. W latach 30-tych XX wieku doświadczyliśmy tego. Uważam, że nie wolno dopuścić, aby powtórzyło się to gdziekolwiek na świecie, a na pewno nie w takiej wspólnocie wartości, jaką jest Unia Europejska”

Co na to polscy dziennikarze? Michał Rachoń odpowiedział na antenie TVP:

Frank Überall zapomina o paru drobiazgach z niemieckiego podwórka…

(11510)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Przydałoby się to faktycznie przetłumaczyć na niemiecki i puścić w eter. Czy ktoś szprecha gut po niemiecku?

  2. taki niemiecki baran napisze- w latach XXX doswiadczylismy tego. A teraz obawiaja sie czego, ze zjawimy sie w ich urzedach pracy z nasza ,,nienawiscia nazistowska,, i poprosimy o prace jako straznicy w niemieckich obozach na terytorium polskim?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.