Portal informacyjno-historyczny

Niemcy piłują gałąź, na której siedzą? Trudno uwierzyć, czego uczą młodych imigrantów na specjalnych warsztatach…

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Napływ uchodźców do Europy stwarza wiele problemów. Młodzi ludzie, którzy przybywają na Stary Kontynent, mają często kłopoty z odnalezieniem się. W Niemczech stara się im pomóc związana ze środowiskiem LGBT organizacja AIDS-Hilfe oraz Rada ds. Uchodźców Dolnej Saksonii. Tematem jednego ze szkoleń było… zakładanie prezerwatywy.

Według organizatorów szkolenia jest ono niezbędne dla uchodźców z Iraku, Egiptu, Libii czy Syrii, bowiem w tych krajach niewiele mówi się o seksualności i młodzi ludzie nie są odpowiednio wyedukowani. AIDS-Hilfe chce przedstawić im świat seksu.

Podczas zajęć prowadząca Simone Kamin demonstruje uczestnikom sposób nakładania prezerwatywy. Wykorzystuje do tego drewniany model penisa. Potem ochotnicy mają szansę spróbować. Warsztaty trwają trzy godziny. W Getyndze najmłodszy uczestnik miał 16 lat, a najstarszy 20. W zajęciach biorą też udział dwie osoby, które pochodzą z krajów muzułmańskich, ale od dłuższego czasu mieszkają w Niemczech. Są łącznikiem między nauczycielem i uczniami.

Wielu uczestników zajęć przyznaje, że w swoich rodzinach nigdy nie rozmawiali o seksie. Tylko niektórzy podają przykłady pojedynczych osób, które próbowały im coś przekazać na temat tej sfery życia.

Niemiecki serwis hna.de informuje, że planowane są podobne szkolenia w wielu innych miastach. Nie wiadomo jednak, czy znajdą się fundusze na edukację muzułmanów, którzy jak pokazuje wiele przykładów, często po przybyciu do Europy dopuszczają się przestępstw na tle seksualnym.

(3363)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę