Portal informacyjno-historyczny

Niemcy, Francja, Włochy i Hiszpania w tyle. Prestiżowy triumf Polski. „Wszyscy powinni brać przykład. Od 2011 roku widać poprawę…”

w Wiadomości z Polski

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Polska może być przykładem dla reszty Europy. Sukces jest tym większy, że po roku udało się awansować z 3. na 1. miejsce rankingu i zostawić wszystkie inne kraje w tyle.

Szwedzka firma Daymaker co roku bada jakość obsługi klienta w dziesięciu krajach w Europie. W ostatnim notowaniu najwyższe miejsce zajęła Polska. Awansowała z 3. pozycji.

Jakość obsługi klientów była sprawdzana przez tzw. tajemniczych klientów. W Polsce odwiedzili oni 655 lokali ze 131 sieci i 19 branż. Ocenie podlegały uprzejmość sprzedawcy, jego kompetencje, orientacja w asortymencie, pomoc klientowi, rozpoznawanie potrzeb potencjalnego nabywcy, doradztwo i umiejętność zaoferowania dodatkowych produktów. Polskie punkty handlowo-usługowe zostały ocenione na 72 punkty. Pięć punktów mniej dostali Włosi, a na podium z 65 punktami znaleźli się też Szwedzi. Dalej byli m.in. Niemcy, Hiszpanie i Francuzi, a najgorzej oceniono obsługę klienta w Danii – tylko 53 punkty.

Od 2011 r. widać poprawę jakości obsługi klienta na polskim rynku handlu detalicznego. Sześć lat temu mniej niż połowa klientów była witana w chwili wejścia do sklepu. Zgodnie z tegorocznym badaniem już 68 proc. kupujących jest zauważanych przez pracowników. Dobra obsługa jest niezbędnym warunkiem przetrwania w obliczu konkurencji e-commerce. Polscy handlowcy to zrozumieli i konsekwentnie dążą do poprawy. Inne kraje mogą brać przykład

– powiedziała Sofia Valentin z Daymaker.

(3788)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości z Polski

Idź na górę