Portal informacyjno-historyczny

Niemcy budują właśnie szósty obóz, niebawem napadną na Polskę, a w Nowym Jorku (USA) trwa… największy nazistowski wiec w historii. Nagle przemówienie zostaje przerwane przez jednego człowieka [WIDEO]

w historia USA


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W lutym 1939 r. niemiecka zbrodnicza machina pracuje na pełnych obrotach: Hitler właśnie kończy budowę szóstego obozu koncentracyjnego, a za kilka miesięcy uderzy na Polskę. Tymczasem w USA działa German American Bund, pronazistowska partia założona w 1936.

W internecie furorę robi nagranie, na którym Żyd przerywa imprezę nazistowską w USA – Noc w Ogrodzie w Nowym Jorku w 1939 r. 20 tys. Amerykanów zgromadzonych w Madison Square Garden z uwagą słuchało przemówień, które pokazywały pozytywne strony ruchu narodowo-socjalistycznego i powtarzało znane rasistowskie tezy Hitlera. Nagranie z 20 lutego 1939 pokazuje słynne hitlerowskie pozdrowienie wykonywane w kierunku amerykańskiej flagi, jest także portret George’a Washingtona otoczony swastykami.

Przemówienie przywódcy German American Bund – Fritza Juliusa Kuhna zostaje zakłócone przez Isadore’a Greenbauma, żydowskiego hydraulika, który jednak zostaje szybko spacyfikowany przez bojówkarzy. Na ulicy odbywają się także protesty, ale tylko Greenbaumowi udaje się przedrzeć do środka.

Dłuższe nagranie:

Zgromadzenie 20 lutego 1939 r. było największym w historii pronazistowskiej amerykańskiej organizacji. Pod koniec 1939 r. rozpoczął się jej zmierzch. Kuhn został skazany za przestępstwa podatkowe. Na skutek wprowadzonego prawa unikanie służby wojskowej w armii USA stało się przestępstwem zagrożonym karą więzienia i wysoką grzywną, co sprawiło, że organizacja przestała mieć rację bytu.

(3983)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Co za przeinaczanie faktow – nazistowska armia zaatakowala Polske… Tak pisza w tym filmie. Jaka nazistowska? Niemiecka par excellence!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę