Niemcy boją się muzułmanów: ściągają izraelskie flagi

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Otrzymaliśmy zdjęcie od Czytelnika, który zrobił je przed wjazdem do największej stoczni w Niemczech w Kilonii. Widoczna jest tam flaga Izraela, która nieoczekiwanie się tam pojawiła zamiast flagi niemieckiej. Tyle, że za jakiś czas… zniknęła. Wygrała poprawność polityczna?

flaga1
foto: Sebastian Łukarski

foto: Sebastian ŁukarskiW Niemczech to nie nowość. W 2010 prasa informowała, że władze miasta Kassel w północnej Hesji wydały oficjalny zakaz wywieszania izraelskiej flagi, który wiązał się z pikietą prosyjonistycznej organizacji o nazwie “Zjednoczeni Przeciwko Antysemityzmowi” (Bündnis gegen Antisemitismus – BgA). Władze miasta tłumaczyły, że “izraelska flaga może naruszyć spokój przechodniów”, którzy mogą “poczuć się zagrożeni” przekazem wypływającym z izraelskiej flagi.

Rok wcześniej podczas demonstracji tureckiej organizacji muzułmanów (Millî Görüş), w której wzięło udział 10 tys. protestujących, dwóch policjantów sforsowało drzwi do prywatnego mieszkania, z balkonu którego wywieszono izraelską flagę. Proizraelscy aktywiści zostali przewiezieni na komisariat.

Najnowszy incydent miał miejsce podczas meczu 1. FC Union i FC Ingolstadt w maju tego roku, kiedy policja nakazała zdjęcie izraelskiej flagi (wywieszonej jako wsparcie dla piłkarza Almoga Cohena). Zawodnik poinformował o tym na Twitterze („żadnych żydowski flag” – napisał), czym nadał sprawie rozgłos.

Podobne sytuacje powtarzają się często. Profesor Gerald Steinberg mówił Jerusalem Post: – Kampania usuwania izraelskiej flagi podczas publicznych wydarzeń to kolejny etap demonizowania państwa Izrael. Istnieje wiele organizacji, które rozpowszechniają fałszywą propagandę przeciw Izraelowi.

Muzułmanie znajdują poparcie u niemieckiej lewicy. To właśnie flaga izraelska i amerykańska spłonęły w 1978 podczas rocznicy Nocy Kryształowej.

Charles Asher Small mówi wprost: Niemcy nic nauczyły się ze swojej historii. Muszą ponownie stawić jej czoła.

(90)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.