Portal informacyjno-historyczny

Niebawem film „Radosław” o legendzie Powstania Warszawskiego. Zastanawiająca obsada [foto + wideo]

w Zapowiedzi


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

radoslaw4Jana Mazurkiewicza nie trzeba przedstawiać. To legendarny dowódca Zgrupowania AK „Radosław” w czasie Powstania Warszawskiego. Mimo że wiele osób ma w pamięci jego haniebną postawę w latach 80. minionego wieku, warto zwrócić uwagę na film w reżyserii Małgorzaty Braun „Radosław”.

To dramat wojenny dokumentalno-fabularny oparty właśnie na biografii Jana Mazurkiewicza, scenariusz jest napisany w oparciu o relacje żyjących żołnierzy Zgrupowania „Radosław”.

Kuriozum jest, że aktorem grającym rolę Jana Mazurkiewicza jest Ireneusz Czop, znany z antypolskiego paszkwilu „Pokłosie”, gdzie wcielił się w rolę niejakiego Franciszka Kaliny.

kalina

Zleceniodawcą powstania filmu był Związk Powstańców Warszawskich, przy współfinansowaniu Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych i Ministerstwa Obrony Narodowej.

Premiera miała już miejsce 27 sierpnia 2013 r., wkrótce poinformujemy, kiedy film trafi do kin.

 

OBEJRZYJ TRAILER:

[flagallery gid=11 skin=nivo_slider_js]

(31)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę