,,Nie można tak po prostu wjechać czołgami do Polski” – ubolewa niemiecki polityk i przedstawia rozwiązanie problemu Polski

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Węgry i Polska rzucają Unii Europejskiej wyzwanie. Gdyby Polska dziś chciała zostać członkiem europejskiej wspólnoty nie miałaby szans – powiedział Elmar Brok, europoseł z CDU w rozmowie z ,,Frankfurter Allgemeine Zeitung, który ubolewa, że Polski nie można wyrzucić z UE.

Jednak zapowiada postępowanie dyscyplinującej wobec Polski, w podobny sposób jak to miało miejsce w przypadku Węgier. Powód? Reforma sądownictwa. Brok liczy na sukces.

Gdy Unia wszczęła procedurę był zmuszony cofnąć się o krok

– przypomina.

Wyrzucić Polski z Unii – jak przekonuje- (niestety) nie można, nie należy też bezustannie atakować rządu PiS, „w każdej sprawie”. Można natomiast odebrać Polsce prawo do głosu w Radzie Europejskiej, zgodnie z artykułem 7 TUE

– streszcza jego stanowisko serwis wPolityce.pl. Brok dodaje, że to ,,prawie jak wyrzucenie Polski z UE”. Karanie jest zasadne, bo „nie można tak po prostu wjechać czołgami do Polski”.

Jednocześnie zwraca uwagę, że można w sprytny sposób obejść przepis, który umożliwia Węgrom możliwość weta. Obecne przepisy przewidują konieczność jednomyślności w Radzie UE, a niemiecki europoseł chciałby zmiany, tj. odebrania jednemu z państw członkowskich prawa do głosu. Dzięki temu weto Orbana nic by nie dało.

źródło: wPolityce.pl / FAZ

(12415)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Niemcom dac atom i wojna pewna . Wszystkie swoje bogactwa naturalne przezarli na wojnach i teraz kabinuja . Pokornych aryjskich murzynow i arabow sobie nasciagali do siebie a Polakow za granica czolgami rozjechac .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.