Dzieciątko Jezus to uchodźca. Dziennikarz katolickiego pisma szydzi z Polaków przed świętami i dostaje odpowiedź

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Wiele osób kwestionuje katolickość „Tygodnika Powszechnego”. Oto kolejny dowód? Jeden z dziennikarzy Błażej Strzelczyk nazwał Jezusa uchodźcą, kiedy ten się rodził.

Jezus, gdy się rodził, był bezdomnym uchodźcą.
CBOS podał, że 53% Polaków spokojnie odmówiłoby mu „miejsca w gospodzie”.
Wesołych Świąt!

– napisał na Twitterze.

ka

Tym samym powołał się na ostatnie badania, które wskazują, że 53 procent Polaków sprzeciwia się przyjmowaniu uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi.

Ale czy Jezus był bezdomnym uchodźcą? Jego wpis spotkał się z błyskawiczną repliką

tw

W Ewangelii wg św. Łukasza czytamy:

W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta1, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. 2 Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz2. 3 Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. 4 Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, 5 żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. 6 Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. 7 Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.

Tak podsumował to swego czasu Janusz Korwin-Mikke w felietonie dla Super Expressu:

Ostatnim pomysłem płatnych pachołków Brukseli jest wykorzystanie do propagandy… Jezusa Chrystusa: że to niby św. Józef z rodziną był uchodźcą. Jest to kompletna bzdura. Józef z Nazaretu nie był żadnym uchodźcą, tylko ofiarą rzymskiej biurokracji. Cesarskim urzędnikom zachciało się zrobić spis powszechny ludności, a żeby ułatwić sobie zadanie, kazali każdemu obywatelowi rzymskiemu i wszystkim poddanym cesarza spisać się tam, gdzie się byli urodzili! I św. Józef musiał wybrać się w drogę – więc Jezus urodził się po drodze, w żłobku w Betlejem. A potem poszli do Nazaretu, dali się spisać i wrócili do siebie. Żadnymi uchodźcami nie byli.

(3324)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.