Napisany z niesamowitym polotem obraz współczesnej Polski.

w Recenzje/Ważne książki


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

„Kraj ludzi nieufnych wobec siebie, a naiwnych i łatwowiernych wobec obcych. Kraj nizinny i jednocześnie kraina górali o mężnych sercach, często odważnych ponad miarę, ale w zwykłych sprawach dnia codziennego jakże często tchórzy, sprzedawczyków i układowców. (…)

[quote]Naród sielski, nieskory do gwałtu i odwetu, chętnie przepraszający na zawołanie, wybaczający nawet własnym oprawcom, a jednocześnie łatwy do podburzania i buntu, naród szczery, tolerancyjny i wyjątkowo podatny na manipulację, podziały wewnętrzne i zaciekłe kłótnie, jakże często o nic.” – pisze we wstępie do swojej książki ekonomista Janusz Szewczak.[/quote]

Ta książka to napisany z niesamowitym polotem obraz współczesnej Polski, kraju patologicznej władzy, społeczeństwa wytresowanego i manipulowanego przez media szczególnie przez te należące do Michnika i Waltera, gdzie banki i spekulanci łupią szarych ludzi, przejmując majątek i dorobek wielu pokoleń Polaków.

Obraz kraju absurdów prawnych i ekonomicznych, niewykorzystującego swoich bogactw naturalnych, a płacących najwyższe ceny w Europie za prąd czy gaz.

Janusz Szewczak, Polska – kraj absurdów, Wyd. Słowa i Myśli, Lublin.

0_m

(39)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.