Portal informacyjno-historyczny

Najzamożniejsi Polacy mają jeszcze więcej. Oto najnowszy ranking tygodnika ,,Wprost”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Tygodnik ,,Wprost” po raz kolejny wziął pod lupę majątek najbogatszych Polaków. Okazuje się, że w porównaniu z poprzednim rankingiem, najbardziej majętni Polacy mają… jeszcze więcej.

Na czele rankingu najbogatszych Polaków nie doszło do żadnych zmian. Czołową trójkę tworzą: Dominika i Sebastian Kulczykowie, Zygmunt Solorz-Żak i Michał Sołowow. Ci pierwsi w ciągu dwóch lat po śmierci ojca, Jana Kulczyka, przebudowali portfel spółek będących w Kulczyk Investments i teraz mogą pochwalić się majątkiem szacowanym na 15,5 miliarda złotych. 0 4 miliardy mniej ma Zygmunt Solorz-Żak, właściciel sieci komórkowej Plus i Polsatu. Podium zamyka Sołowow z 8,3 mld złotych. Uznany kierowca rajdowy, trzykrotny wicemistrz Europy i dwukrotny wicemistrz Polski w rajdach samochodowych, który swoje imperium zaczynał budować od… wakacyjnej pracy w niemieckim warsztacie.

W sumie setka najbardziej zamożnych Polaków zgromadziła 137 miliardów złotych. To o 20 procent więcej niż przed rokiem. Z rankingu ,,Wprost” wynika, że w Polsce jest 38 miliarderów. Z kolei żeby znaleźć się na liście 100 najbogatszych obywateli naszego kraju trzeba mieć co najmniej 270 milionów złotych.

(2446)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę