Największy i najwyższy wodospad w Polsce. Ma wysokość około 20-piętrowego bloku [wideo]

w Tatry


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

siklNajwiększy i najwyższy wodospad w Polsce znajduje się w Tatrach. To Siklawa, spływająca z progu oddzielającego Dolinę Pięciu Stawów Polskich od Doliny Roztoki. Zasila ją potok wypływający z Wielkiego Stawu i w zależności od stanu wody spada dwoma, a czasami nawet czterema strugami – mówi Apoloniusz Rajwa, który tworzył mapę hydrologiczną Tatr Wysokich, w rozmowie z RMF FM.

Siklawa to potężny wodospad, szczególnie wtedy, gdy jest dużo wody, a to bywa na wiosnę, kiedy śniegi topnieją w Pięciu Stawach, lub jeżeli jest ulewa duża, a takie zdarzają się w Tatrach. Kiedyś nawet połączyły się trzy stawy w Pięciu Stawach i powstało jakby jedno jezioro. To był taki jeden przypadek. To wtedy czterema strugami spływała ta woda na Siklawę – opowiada reporterowi RMF FM Apoloniusz Rajwa.

Wodospad ma blisko 70 metrów wysokości, czyli tyle, ile około 20-piętrowy blok. Siklawa robi naprawdę duże wrażenie na turystach. Przepiękne. Cały czas robimy zdjęcia. Super. Robi wrażenie. Prawie jak Plitwickie Jeziora w Chorwacji – powiedział.

sikl

(270)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.