Największy hiszpański dziennik pozwany przez Polaków. ,,Na to naszej zgody być nie może”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił pozew cywilny przeciwko hiszpańskiemu dziennikowi ,,El Pais”. Został złożony z inicjatywy Reduty Dobrego Imienia.

Powodem pozwania hiszpańskiej gazety do sądu jest artykuł z marca 2017 roku zamieszony na stronie internetowej dziennika. Tekst został zatytułowany „Polonia reescribe su historia de la Il Guerra Mundial”. Wynika z niego, że to Polacy byli odpowiedzialni za Holokaust, pogromy Żydów i polowania na nich. Autorzy artykułu ,,El Pais” opierają się na wypowiedział m.in. Jana Grabowskiego i Jana Tomasza Grossa.

Ten artykuł został bardzo negatywnie odczytany przez polskie społeczeństwo, wywołał oburzenie. Polacy ratowali Żydów, często narażając własne rodziny, a informacje przytaczane w tekście nie są potwierdzone faktami. Jestem z wykształcenia historykiem i nie zgadzam się na tego typu kłamstwa o Polsce i Polakach

– powiedział Rzeczpopolitej Maciej Świrski z Reduty, powód w sprawie.

Przedstawiciel Reduty Dobrego Imienia uważa, że artykuł ,,El Pais” oskarża każdego Polaka i przedstawia nasz naród jako potomków morderców.

Tego typu komentarze wprowadzają w błąd ludzi, którzy słabo znają historię Polski lub też w ogóle jej nie znają. Na to naszej zgody być nie może

– stwierdził Świrski.

W złożonym pozwie jest wniosek o przeprosiny i sprostowanie artykułu. Teraz ruch należy do ,,El Pais”. Od tego, jak zareagują Hiszpanie zależy kwestia, czy w pozwie pojawi się zapis o ewentualnym zadośćuczynieniu. Sprawa będzie rozpatrywana przez polski sąd.

(1268)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.