Portal informacyjno-historyczny

Muzułmańscy piłkarze nie uszanowali pięknego zwyczaju po ostatnich zamachach. Swoim zachowaniem wywołali burzę [FOTO+WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej sprzeciwiła się pięknemu zwyczajowi obecnemu na stadionach od lat. Piłkarze z tego kraju odmówili uczczenia minutą ciszy ofiar zamachów w Manchesterze i Londynie, w tym Australijczyków.

Do sytuacji doszło przed meczem 8. kolejki eliminacji do mistrzostw świata 2018 w Rosji. Reprezentanci Australii ustawili się w jednym szeregu, by uczcić pamięć ofiar ostatnich zamachów terrorystycznych. W tym czasie piłkarze z Arabii Saudyjskiej rozstawili się po boisku.

W internecie zawrzało. Wielu internautów ostro komentowało zachowanie piłkarzy z Arabii Saudyjskiej. Znaleźli się jednak też obrońcy zawodników reprezentacji tego kraju. Podkreślali oni, że taki sposób upamiętniania ofiar nie jest powszechny wśród muzułmanów i piłkarze mogli nie wiedzieć, jak się zachować. Wydaje się jednak, że przed tak ważnymi meczami wszystkie szczegóły są ustalane wcześniej i organizatorzy spotkania zapewne przekazali je także ekipie gości.

Australijczycy po tym zgrzycie na początku spotkania potem udowodnili swoją wyższość na boisku. Co prawda do przerwy było 2:2, a goście dwukrotnie wyrównywali, ale po zmianie stron padł trzeci gola dla gospodarzy. Jak się okazało zwycięski. W tabeli Australijczycy zrównali się punktami z liderującą Japonią i właśnie Arabią Saudyjską. Japończycy rozegrali jednak o jedno spotkanie mniej.

(6899)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę