Sędzia nakazał zdjęcie burki – muzułmanka nie zastosowała się do nakazu sądu. Reakcja sędziego była bardzo stanowcza

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Niemiecki sąd zagroził muzułmance, że nie da jej rozwodu, jeśli na rozprawie będzie miała na sobie burkę. Sędzia oświadczył, że sala rozpraw to nie miejsce na symbole religijne.

Muzułmanka, która przybyła do Niemiec jako uchodźca, postanowiła rozstać się z mężem. Złożyła wniosek rozwodowy w sądzie w Luckenwalde w Brandenburgii i spodziewała się szybkiego finału sprawy. Tymczasem wystąpiły poważne komplikacje.

Sędzia kategorycznie zażądał od kobiety z Syrii zdjęcia burki w czasie rozprawy. Gdy ta odmówiła, przedstawiciel systemu sprawiedliwości oświadczył, że w takim razie nie jest w stanie prowadzić procesu i go odroczył. Oświadczył też, że sprawa nie ruszy, jeśli kobieta nadal będzie przychodziła w burce, bowiem jego zdaniem symbole religijne są na sali sądowej zakazane.

Adwokat muzułmanki zapowiedział odwołanie. Stwierdził także, że sędzia swoim postępowaniem łamie konstytucję. Decyzję sędziego poparli jednak urzędnicy, którzy stwierdzili, że ,,sędzia musi dbać o porządek w sali”.

W kwietniu 2017 roku w Niemczech przyjęto uchwałę zakazującą noszenia burek kobietom pełniącym funkcje publiczne – np. osobom wybranym w wyborach, wojskowym czy pracownikom sądu.

źródło: Independent

Sędzia zażądała, żeby żona terrorysty zdjęła nikab. Nie spodziewała się takiej reakcji muzułmanki. Ale sprawiedliwość dosięgnęła wyznawczynię islamu

 

(3196)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.