Portal informacyjno-historyczny

Muzułmanie czują się w Polsce zagrożeni jak Żydzi w III Rzeszy i proszą Sejm o pomoc. ,,Bezprecedensowy i narastający atak”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Na ręce marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego trafił list polskich muzułmanów, którzy apelują o ochronę. Zajęli się nim także posłowie z sejmowej komisji mniejszości narodowych i etnicznych.

Pod pismem podpisali się stojący na czele Ligi Muzułmańskiej w RP, Muzułmańskiego Związku Religijnego, Muzułmańskiego Stowarzyszenia Kształtowania Kulturalnego i Stowarzyszenia Studentów Muzułmańskich w Polsce. Podkreślali, że media publiczne przedstawiają islam w negatywny i krzywdzący sposób:

Wysoce nierzetelny przekaz medialny dotyczący islamu, który przybrał niesłychaną dotychczas skalę, budzi ogromny niepokój wśród muzułmanów. Ten bezprecedensowy i narastający atak przywołuje ma myśl sytuację społeczności żydowskiej na terenie przedwojennych Niemiec. Dalsze przedmiotowe wykorzystywanie islamu w debacie politycznej i utrwalanie postaw antymuzułmańskich w przekazie medialnym w celu osiągnięcia korzyści politycznych może doprowadzić do niezwykle niebezpiecznej eskalacji – mających już miejsce – postaw ksenofobicznych względem muzułmanów. Powyższe w konsekwencji może doprowadzić do ataków na społeczność muzułmańską w formie przemocy fizycznej. Już dziś zauważamy wzrost agresji werbalnej oraz incydentów ukierunkowanych na naruszenie nietykalności cielesnej wyznawców islamu oraz dewastacji ich miejsc kultu

– napisali i podkreślili:

Utrwalanie za pośrednictwem mediów publicznych twierdzeń, jakoby społeczność muzułmańska była zagrożeniem dla Polski, jest przejawem uprzedzeń i stereotypów

Jednocześnie autorzy listu akcentują, że polscy muzułmanie to mniejszość licząca zaledwie 35 tys. osób, w tym mieszkający od wieków Tatarzy, a także konwertyci i ludzie innych narodowości, którzy poprzez naukę lub plany zawodowe związali swoją przyszłość z Polską.

Muzułmanie apelują o „podjęcie działań mających na celu ochronę mniejszości muzułmańskiej na terytorium RP”.

Liczymy na to, że również i nasze prawa, w tym przede wszystkim prawo do organizowania życia religijnego i prawo do bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej będą poszanowane

– piszą.

(17231)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

 1. Muzułmanie sami postarali się o negatywny wizerunek swojej mniejszości poprzez liczne ataki na na rodowitych Europejczyków, zabijając setki niwinnych obywateli Uni Europejskiej.

 2. Państwo nasze jest chrześcijańskie i mimo, że przeszło z pogańskiego utrwaliło się to w całej społeczności.
  Wszyscy szanują i kochają swoją narodowość, czyli co za tym idzie, także religię.
  Oni nie szanują innej religii jak i braku (ateistów).
  W moim mieście mieszka człowiek o wierze muzułmańskiej, jest szanowany, tylko dlatego, że potrafił się zintegrować ze społeczeństwem. Da się? Da !
  Wy przyjeżdżając do nas powinniście pierw uszanować nasze zwyczaje i je poznać, aaa dopiero walczyć o swoje!!!
  POLSKA JEST KRAJEM GOŚCINNYM, TYLKO DLA TYCH, KTÓRZY NIE WCHODZĄ W BUTACH !!!!!!

 3. Biedni ci muzułmanie…Czyżby nie mieli swojego kraju, w którym mogą oddać się w całości swojej religii,tylko w Polsce protestują..! Jeśli powiedzą,że wolą być tu,to wszystko jasne..Czas na szariat w PL ..!!

 4. Przecież muhammad (prorok pokojowego islamu) kazał mordować niewiernych, gwałcić niewierne suki i uprawiać stosunek z nieletnimi… no to co mają te media powiedzieć????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę