Portal informacyjno-historyczny

fot. wolna domena / screen Wirtualna Polska

,,Musimy wybaczyć Niemcom wszystko. Wojnę, Powstanie, ofiary…”. Dziennikarz Wirtualnej Polski wystosował apel. Podał powody

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Nigdy nie zostawimy za sobą, jako społeczeństwo, traumy wojny i okupacji, jeśli Niemcom nie wybaczymy – pisze na łamach Wirtualnej Polski Michał Gostkiewicz. Jego zdaniem, zobowiązuje nas do tego chrześcijańskie dziedzictwo.

Nie ma większego zwycięstwa ofiary nad oprawcą niż przebaczenie

– podkreśla, dodając, że ,,nie umiemy – jako społeczeństwo – wybaczyć i uwolnić się w ten sposób od wojennego koszmaru”. Szczególnie, że druga strona ma dawać nam powody, że warto wybaczyć. Dowód? Słowa niemieckiego ambasadora.

Jednocześnie dziennikarz przytacza negatywne opinie internautów, którzy nie wierzą w dobre intencje ambasadora. Podkreśla również, że Niemcy nie są właściwym adresatem reparacji. Jak przypomina, zostały one wypłacone przez Niemcy, ale przejęte przez ZSRS.

Adresem, pod którym powinniśmy jako państwo wysuwać roszczenia o reparacje od Niemiec, jest zatem Rosja – prawna spadkobierczyni Związku Radzieckiego

– uważa, podkreślając:

Pomysł, że nie pamiętający wojny Polak może wymagać od nie pamiętającego wojny Niemca poczucia moralnej odpowiedzialności za tę wojnę, jest absurdalny

Co prawda dodaje, że ,,przebaczyć” nie oznacza przecież „zapomnieć”, ale…

czy może istnieć większe zwycięstwo ofiary nad oprawcą, niż przebaczenie?

– pyta retorycznie.

(2808)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. ale za to ukorzmy się przed żydami i oddajmy im za wszystko co zniszczyli Niemcy, błagajmy o przebaczenie Murzynów bo jesteśmy biali a to przecież biali ich zniewolili ogólnie oddajmy wszystkim za wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę