Portal informacyjno-historyczny

Jolanta Kijak

Dobiega końca proces Syryjczyka: morderca Polki może uniknąć surowej kary!

w Wiadomości ze świata

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W sądzie w Tybindze dobiega końca proces Syryjczyka, który w lipcu 2016 roku w Reutlingen zamordował Jolantę Kijak. Wielce prawdopodobne, że winowajca uniknie surowej kary.

Jak informuje Newsbook.pl, powołujący się m.in. na doniesienia Agnieszki Wolskie z Dziennika Berlińskiego, obrońcy Syryjczyka robią wszystko, by ten nie został ukarany za zamordowanie Polski. Niestety nie przeszkadza im w tym adwokat, który reprezentuję rodzinę jako oskarżyciel posiłkowy. Przede wszystkim pozwolił na to, by przez cały proces podtrzymywana była wersja o „intymnym związku” Jolanty z oskarżonym. Przyjaciółka zamordowanej p. Agnieszka Ordon, która nic nie wiedziała o rzekomym uczuciu, została przesłuchana dopiero wtedy, gdy wyprosiła to córka ofiary Syryjczyka. Adwokat wcześniej nie widział takiej potrzeby.

Reprezentant rodziny Jolanty Kijak nie zapobiegł też zakwalifikowaniu mordercy jako człowieka o „znacznie ograniczonej zdolności rozpoznawania czynów”. Oznacza to, że dzięki temu uniknie dożywocia, bowiem nie można ze 100-procentową pewnością stwierdzić, że w momencie zbrodni był poczytalny.

Jak czytamy, sprawę bagatelizują również konsulaty, podobnie jak organizacje polonijne.

Niewykluczone więc, że kara za zabójstwo Polki będzie kompletnie nieadekwatna do skali zbrodni. A wszystko w imię tolerancji i miłości do uciekających  z ogarniętej wojną Syrii uchodźców…

(1954)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości ze świata

Idź na górę