Portal informacyjno-historyczny

Mocny materiał Wiadomości obnażający hipokryzję. W celny sposób podsumowały, jak za rządów PO respektowano prawa obywatelskie

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Obecnie politycy Platformy Obywatelskiej mają na ustach obronę demokracji, a teraz doszły jeszcze wolności obywatelskie. Przy okazji ustawy o wolności zgromadzeń w sejmie doszło do awantury.

Ustawa przewiduje możliwość otrzymania na trzy lata zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń i brak możliwości organizacji konkurencyjnego zgromadzenia w tym samym miejscu. Zgodę na takie demonstracje będzie wydawał wojewoda, czyli przedstawiciel rządu w terenie. Poza tym uchwalone przepisy dają pierwszeństwo zgromadzeniom organizowanym przez organy władzy publicznej oraz kościoły i związki wyznaniowe.

Czy pan pamięta, jak minister spraw wewnętrznych w 1981 i 82 roku uzasadniał wprowadzenie godziny policyjnej? Właśnie tak, że nie będzie awantury i będzie spokój. Długą drogę pan przeszedł, hańba!

– krzyczał poseł PO Sławomir Nitras.

Panie prezesie, pomimo braku waszej zgody tłumy Polaków będą krzyczeć precz z PiS-em

– wtórował poseł PO Andrzej Halicki.

Posłowie skandowali ,,komuna wróciła”. A jak wyglądały swobody obywatelskie za czasów PO? Świetnie podsumowała je Ewa Bugała, która przypomniała o zatrzymaniu kibiców Legii za to, że zebrali się pod stadionem Polonii. Z aresztowania ich uczyniono wielki sukces, a dowodem na winę okazał się… widelec. O tych i innych sprawach w materiale wideo. W zestawieniu z nimi kreowanie się na obrońców praw obywatelskich przez posłów PO wydaje się wyjątkowo zabawne.

Po kliknięciu na obrazek materiał od 16:38.

(1104)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę