Młynarska ostro krytykuje Matkę Teresę. „Jak psychopatka, jej koleżanki prowadziły obozy pracy…”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dziennikarka TVN Style Paulina Młynarska w dniu ogłoszenia Matki Teresy z Kalkuty świętą nie szczędziła jej krytycznych słów…

Papież Franciszek kanonizował Matkę Teresę z Kalkuty, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości, laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla z 1979 r., w obecności 120 tys. osób. zgromadzonych na placu św. Piotra.

Młynarska napisała:

Matka Teresa z Kalkuty dziś została ogłoszona świętą. Na konta Zgromadzenia Misjonarek Miłości spływały miliony dolarów od najmożniejszych darczyńców, jednak „święta” nie uważała za stosowne kupować za te pieniądze środków przeciwbólowych dla swoich cierpiących podopiecznych. Fascynowało ją cierpienie, które potrafiła gloryfikować ze swadą godną prawdziwej psychopatki ( w sieci są dziesiątki jej wypowiedzi). W domach prowadzonych przez jej zgromadzenie brakowało nawet igieł jednorazowych. Jednak sama Teresa leczyła się w USA. Sprzeciwiała się emancypacji kobiet, a antykoncepcję uważała za największe zło. Dobra koleżanka kilku panów, którzy wiedzieli i nic nie powiedzieli o skali pedofilii w kościele. Kumpela irlandzkich siostrzyczek prowadzących domy dla samotnych matek, które de facto były obozami pracy przymusowej oraz targiem dzieci. Ja tam jestem niewierząca, więc nie mam dylematów. Ale gdybym była to bym miała. Albo nie. Nie miałabym, bo przecież dawno bym zwątpiła.

ml

W komentarzach pytała internautów, co Matka Teresa robiła z ogromnymi zebranymi pieniędzmi.

(2217)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

 1. Aż ból chwyta za serce czytając to, co ta kobieta wypisuje. Przymusowe obozy pracy? Skąd ona to wzięła?! Pewnie z tych głupot, które są wypisywane przez przeciwników Kościoła. Nawet jeśli Święta Matka Teresa przyjmowała pieniądze od hojnych darczyńców oraz leczyła się u najlepszych lekarzy, to tylko po to, by dalej pomagać ludziom. Udzielała chrztu umierającym? To bardzo pięknie, widocznie tylko tyle mogła dla nich uczynić w ostatnich godzinach życia.
  Powinniśmy brać z niej przykład i dziękować Bogu za to, że zesłał Nam osobę, która pomogła ludziom i przekazywała bożą miłość.
  Osoby NIEWIERZĄCE w ogóle NIE powinny mieszać się w sprawy Kościoła a tym bardziej krytykować i obrażać takie wyjątkowe osoby, jak Święta Matka Teresa.
  Po tych okrutnych słowach, straciłam szacunek do P. Młynarskiej.

  • Jeżeli to co piszą jest prawda, przestają to być głupoty. Odmawianie podania środków przeciwbólowych umierającym w celu zbliżenia ich do boga którego niedługo osobiście zobaczą jest podłością i barbarzyńskim okrucieństwem.

  • Natomiast osoby wierzące nie powinny mieszać się w sprawy niewierzących. Proszę czytać ze zrozumieniem..

 2. A co takiego zrobila towarzyszka mlynarska czy jak tam sie zwie dla biednych w Indiach?Jezeli mniej niz matka Teresa to proponuje sie zamknac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.