Młodzi Polacy pokonali Niemców po kapitalnym golu. Przy okazji pobito rekord [WIDEO]

w Wiadomości z Polski

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dzięki bramce Dawida Kownackiego reprezentacja Polski U-21 w towarzyskim meczu w Tychach pokonała Niemców 1:0! Tym samym piłkarze Marcina Dorny przerwali fantastyczną passę kilkunastu zwycięstw z rzędu naszych zachodnich sąsiadów. Młodzi Niemcy wygrali wszystkie mecze podczas eliminacji, zdobywając przy tym 35 bramek.

Mecz obejrzało 11 974 widzów. To nowy rekord frekwencji reprezentacji młodzieżowych – poprzedni najlepszy wynik to 10 750 – tylu kibiców obejrzało w 2009 roku Kielcach spotkanie z Holandią.

Jedyna bramkę w tym spotkaniu padła w 57. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował wtedy Patryk Lipski, a zamykający akcję na długim słupku Dawid Kownacki mierzonym strzałem pokonał Timona Wellenreuthera.

W 83. minucie Timo Baumagrtl po fauli na wychodzącym na czystą pozycję Stępińskim zobaczył czerwoną kartkę i osłabił zespół.

Z trybun spotkanie oglądali Zbigniew Boniek i Adam Nawałka. Jak informują media, selekcjoner przyglądał się grze szczególnie Mariusza Stępińskiego, który był z reprezentacją Polski na mistrzostwach Europy we Francji.