Portal informacyjno-historyczny

Miało być miło, ale Kwaśniewski pokłócił się z Wałęsą. Poszło o… Jarosława Kaczyńskiego. „Wyprowadziłbym Kaczyńskich z polityki, jak wyprowadziłem wojska radzieckie z Polski”

w Wiadomości z Polski

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jarosław Kaczyński nieświadomie podzielił swoich oponentów. Byli prezydenci RP Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski podczas wspólnego wywiadu pokłócili się o prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Dziennikarze tygodnika „Newsweek” wpadli na pomysł, by jednocześnie porozmawiać o Polsce z Wałęsą i Kwaśniewskim. Obaj są przeciwnikami obecnego rządu i raczej nikt nie przypuszczał, że byli prezydenci w trakcie wywiadu… pokłócą się o Jarosława Kaczyńskiego.

Zaczęło się od pytania o słowa wicepremiera Mateusza Morawieckiego, który niedawno stwierdził, że PiS może rządzić do 2031 roku. Kwaśniewski w odpowiedzi wyraził nadzieję, że nic takiego się nie wydarzy, a jedna kadencja wystarczy, by Polacy zrozumieli, że ostatnio wybrali źle. Z kolei Wałęsa postanowił przy okazji swojej wypowiedzi zaatakować Kwaśniewskiego.

Dzięki dwóm kadencjom Aleksandra Kwaśniewskiego mamy w polityce Jarosława Kaczyńskiego

– powiedział Wałęsa.

To raczej pan wprowadził go do polityki, mianując szefem swojej kancelarii prezydenckiej

– skontrował Kwaśniewski.

Wałęsa był jednak na to przygotowany.

Wprowadziłem, ale dziś nie byłby tym, kim jest, gdyby Aleksander Kwaśniewski, walcząc podstępnie w kampanii wyborczej, nie popsuł mi drugiej kadencji. Moja druga kadencja uporządkowałby sprawy polityczne i ekonomiczne i pozwoliła wyprowadzić Kaczyńskich z polityki, jak wyprowadziłem wojska radzieckie z Polski

– zaatakował ponownie.

Kwaśniewski uciął tę dyskusję stwierdzeniem, że nie chce rozmawiać w ten sposób i podsumowaniem, że wyborcy nie wybrali Wałęsy na drugą kadencję.

Wiedzieli, co robią

– zakończył Kwaśniewski.

(10057)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości z Polski

Idź na górę