To nie Mekka, to Europa. Muzułmanie chwalą się ogromną frekwencją podczas święta na koniec Ramadanu. To rekord [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W Birmingham miało miejsce największe takie wspólne świętowanie muzułmanów w Europie – Id al-Fitr, czyli końca ramadanu. W jednym miejscu zebrało się ponad 100 tys. wyznawców Allaha.

Wszyscy oni zebrali się w Small Heath Park w Birmingham, gdzie wspólnie świętowali. Byli obecni nie tylko muzułmanie mieszkający w Wielkiej Brytanii, ale specjalnie na tę okazję przyjechali współwyznawcy z całego świata.

Policja zmobilizowała liczne patrole z obawy na możliwe ataki terrorystyczne, ale wszystko przebiegało spokojnie. Jeden z organizatorów Amer Ijaz podziękował funkcjonariuszom za wspieranie ich i zapewnienie bezpieczeństwa. Organizatorzy z dumą podkreślali, że w jednym miejscu zgromadziło się więcej osób niż na stadionie Barcelony Camp Nou. W porównaniu z 2012 rokiem, kiedy zainaugurowano imprezę, frekwencja znacznie wzrosła. Pięć lat temu obecnych było 12 tys. osób.

Id al-Fitr to święto dziękczynienia obchodzone w islamie na zakończenie świętego miesiąca postu – ramadanu, dlatego nie zabrakło licznych stoisk z żywnością.

(1171)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Sami faceci, bo kobiety w tym czasie opiekują się dziećmi (wieloma). Jak te dzieci już urosną, to będzie tu około pół miliona modlących się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.