Media w panice. Wszystko po jednym pytaniu dziennikarza. Odpowiedź posłanki wywołała burzę

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W Sejmie trwa gorąca debata na temat reformy sądownictwa. Ale zdaniem części mediów to nie koniec zmian. Kolejni będą dziennikarze. Wszystko za sprawą rozmowy z Krystyną Pawłowicz, a także jej ostatniego wpisu.

„A po wakacjach weźmiemy się za was” – usłyszałem przed chwilą od pani poseł Pawłowicz

– napisał na Twitterze Jonasz Jasnorzewski z Onetu. Po tej relacji zawrzało.

Dziennikarze przypominają inny wpis posłanki z ostatniej soboty:

MEDIALNE – radiowe i telewizyjne, też internetowe ale i niektóre papierowe – macki totalnej opozycji, ich wyrobnicy, manipulacjami lub bezpośrednio, bez skrępowania nawołują do blokowania reform i obalenia demokratyczne wybranych polskich władz. Podkręcają emocje nienawiści, instruują na bieżąco bojówki i chuliganerię zbowidowsko-lewacką. Czy jednak zachęcanie, a nawet WZYWANIE DO OBALENIA legalnych władz jest zadaniem dopuszczonym koncesjami na nadawanie programów rtv?

– pytała retorycznie i przypominała:

Art.18 urtv: „…audycje lub inne przekazy NIE MOGĄ PROPAGOWAĆ działań SPRZECZNYCH z prawem i z polską racją stanu…”

Art.36 ust.2 urtv zezwala na cofnięcie koncesji rtv gdy działalność nadawcy „stwarza ZAGROŻENIE dla BEZPIECZEŃSTWA i obronności państwa”.

KRAJOWA RADO RADIOFONII i TELEWIZJI – DO ROBOTY!!! Proszę wykonywać swe konstytucyjne i ustawowe zadania, stosować przyznane Radzie środki prawne!!!

Dziennikarze uważają, że PiS planuje zamach na media, mimo że posłanka w samej rozmowie z dziennikarzem Onetu przyznawała, że to tylko jej opinia.

W pewnych etapach, w pewnym tempie wprowadza się po prostu reformy, a po wakacjach weźmiemy się za was! To znaczy, ja tak mówię

– powiedziała.

W rozmowie z Wirtualną Polską precyzowała:

Dziennikarz pytał się o sądy. Ja powiedziałam, że musimy to zakończyć, mówiłam o Sadzie Najwyższym… A potem zaśmiałam się i powiedziałam: „A po wakacjach weźmiemy się za was”, wskazując palcem. On spojrzał. Powiedziałam: „żartuję, żartuję, to mój pogląd jest”. I koniec. A on obciął to i manipuluje. To się zawsze tak kończy. Niech da cały materiał

Były członek KRRiT Krzysztof Luft, w przeszłości rzecznik prasowy rządu Jerzego Buzka, a potem członek PO, pisze:

Kontrola niezawisłych sądów powstrzymywała dotąd KRRiT przed cofaniem koncesji mediów komercyjnych takich jak TVN24 TVN POLSAT RMF FM Radio TOK FM Radio ZET i in. To się teraz może zmienić, bo ochoty do zniszczenia prywatnych mediów w PiS nie brakuje a sędziowie Ziobry już takich decyzji nie podważą. Nie wierzycie? Zobaczycie.

Czy słowa posłanki to zapowiedź repolonizacji? Gość Niedzielny sporządził poniższe zestawienie:

Posłanka PiS i członek Rady Mediów Narodowych, Elżbieta Kruk, powołując się na raport Europejskiej Federacji Dziennikarzy, podsumowała, że obcy kapitał, w 3/4 niemiecki, opanował 85 proc. rynku mediów w Europie Środkowej, w tym ponad 50 proc. rynku prasowego.

Stary monopol państwa totalitarnego został w Europie Środkowej zmieniony w monopol obcego kapitału, gdzie niemieccy właściciele gazet w Polsce, Czechach i na Węgrzech próbują narzucać swój – zgodny z narodowym interesem – punkt widzenia. To wielkie zagrożenie dla niezależnego dziennikarstwa i wolności prasy”

– napisano w dokumencie.

(5244)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.