Portal informacyjno-historyczny

Te mapy mówią o Europie wszystko. Jak wypada Polska? Nie ma się czego wstydzić, a nawet są powody do zadowolenia… [FOTO]

w Infografiki


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Czech Jakub Marian podbija internet swoimi mapami Europy. Pod różnymi względami porównuje na nich europejskie państwa. Jak wypada Polska? Ciekawie i całkiem dobrze. Szczególnie pod względem bezrobocia.

Jakub Marian przygotował kilka interesujących map. Czech wykorzystał dostępne dane i pokazał, jak wygląda sytuacja w Europie.

Emigracja
Mapa przygotowana przez Mariana pokazuje, że Polacy najczęściej wyjeżdżają do Niemiec. Podobnie jak Czesi czy Włosi. Z kolei Niemcy opuszczają swój kraj i ruszają na podbój USA. Ciekawa jest sytuacja z Litwą. To jedyny kraj z byłego ZSRR, z którego więcej ludzi wyjeżdża do innego kraju niż Rosja.

Co ciekawe z map Mariana wynika też, że 11,5 procent wszystkich Polaków mieszka poza ojczyzną. Najmniej chętnie swój kraj opuszczają Hiszpanie, a najwięcej obywateli opuściło Bośnię i Hercegowinę, Albanię i Macedonię.

Kobiety i mężczyźni
Z map Mariana można też dowiedzieć się, gdzie teoretycznie najłatwiej w Europie znaleźć żonę. Najmniej mężczyzn na jedną kobietę przypada na Łotwie, Litwie, Ukrainie, Białorusi i w Rosji. Największa konkurencja jest natomiast w Norwegii. W Polsce nie jest tak źle. Na jedną kobietę przypada 0,94 mężczyzny.

Bezrobocie
Ciekawie wygląda też zestawienie bezrobocia. Okazuje się, że Polska wygląda na tle Europy bardzo dobrze. Wystarczy spojrzeć na to, jak prezentuje się Europa Zachodnia, a szczególnie Hiszpania czy Grecja.

Dni wolne od pracy
W Polsce mamy 11 dni wolnych od pracy z okazji różnych świąt. Dużo? Jest kilka krajów, gdzie świętuje się mniej, ale też dużo państw, gdzie pracownicy mają wolne jeszcze częściej niż nad Wisłą.

(7468)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę