Magdalena Ogórek zapytała izraelskiego dziennikarza o jego historię. Jego reakcja mówi wszystko. Ale broni się w izraelskich mediach, gdzie nazywa matkę ,,cudownym dzieckiem”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Magdalena Ogórek pytała Ronena Bergmana (dziennikarz, który zadał pytanie premierowi w Monachium) o nieścisłości w jego rodzinnej historii, którą przytoczył na konferencjo prasowej. Jak zareagował? Ogórek poinformowała na Twitterze, że… została zablokowana.

Szanowni Państwo, Pan Ronen Bergman „odpowiedział” mi na moje grzeczne pytanie o losy jego Mamy. Chciałam uściślić kwestie, które Pan Ronen podaje, a które niestety rozmijają się z historyczną rzeczywistością. Jak widać, jest z tym pewien kłopot

Tymczasem pyta nie tylko Ogórek. Internautka z Izraela zadała to samo pytanie dziennikarzowi – zwracając się do niego hebrajsku, żeby nie miał problemów z odpowiedzią.

Pytania się mnożą…

Również po hebrajsku:

Tymczasem Bergman starał się wytłumaczyć słowa na portalu Ynetnews.

Wiedzieliśmy bardzo mało. Mama była bardzo skromną osobą, ale nieliczni krewni, którzy przeżyli, mówili, że była uznawana za cudowne dziecko w bardzo młodym wieku. Będąc w przedszkolu, już otrzymała specjalną nagrodę od polskiego ministra edukacji za ,,dobry język polski”, ale na tym historia się kończyła. Krewni nie chcieli mówić nic więcej, a mama zachowywała milczenie. – Pewnego dnia powiem Ci więcej – mówiła mi i moim siostrom

– napisał. Ocenę wiarygodności historii pozostawiamy do osądu naszym czytelnikom.

(13467)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. prawdomówny jak każdy żyd … 900 lat doświadczeń z tym „narodem wybranym” i dalej nasi naiwnie wierzą ze dla nich prawdomówność i honor to cnoty…. jak sze zyd, jeden z dhugim nie oshukal, to geszeft sze marny wyshedl, jak ne ma geszeft to jak sze zyd w rzyciu pohadzi??

  2. Kłamliwy i wredny naród. Jak można oskarżać polski naród o udział w holocauście ??? Naród, który z narażeniem życia ratował Żydów ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.