Macron zaatakował Polskę, a tymczasem Węgrzy zostali porównani do… islamskich terrorystów. Błyskawiczna reakcja

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Na linii Węgry – Holandia doszło do spięcia. Zawinił ambasador Holandii na Węgrzech, Gajus Scheltema, który pozwolił sobie na obraźliwy komentarz pod adresem goszczącego go kraju. W jednym z wywiadów porównał bowiem rząd Viktora Orbana do islamskich terrorystów, twierdząc że jedni i drudzy w podobny sposób tworzą sobie wrogów.

Niezbyt dyplomatyczna odzywka szybko spotkała się z reakcją. Minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó ocenił tę wypowiedź jako niedopuszczalną, i odwołał węgierskiego ambasadora w Holandii na konsultacje do Budapesztu. Publicznie stwierdził też, że cieszy się z szybkiego wyjazdu holenderskiego dyplomaty (któremu wkrótce kończy się kadencja), i ma nadzieję, że ów wyjazd nastąpi jak najszybciej.

– Nikt nie ma prawa traktować Węgier w taki sposób

– podsumował krótko minister. Dodał przy okazji, że aż do swojego odjazdu ambasador Holandii w węgierskim MSZ jest persona non grata, i nie będzie przyjmowany na żadnym poziomie.

Można więc stwierdzić (wzorem byłego prezydenta Francji), że „otwarty i tolerancyjny” ambasador, stracił dobrą okazję, żeby siedzieć cicho.

Opracował: Michał Wirtel / Centrum Obserwacji Mediów Stowarzyszenia KoLiber

źródło: Daily News Hungary

(6279)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.