Kto lubi, a kto nie lubi Rosji. Ta mapa to wyjaśnia. Polska w nielicznym gronie [mapa]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Nie jest niczym nowym fakt, że w Europie każdy się z Rosją liczy. Nie oznacza to jednak, że Kreml ma na Starym Kontynencie samych przyjaciół. Ta mapa pokazuje, jakie nastawienie do Moskwy panuje w innych krajach. 

Przygotowana przez European Council On Foreign Relations mapa może lekko zaskakiwać. Okazuje się, że Rosja ma w Europie sporo krajów, które można określić jako przyjazne działaniom Moskwy. Jako rusofilskie określono Grecję, Słowację, Bułgarię, Austrię i Węgry. Tylko trochę mniejszą sympatię przejawiają wobec Rosji we Francji, Belgii, Finlandii, Włoch i Portugalii. Pozostała część Europy, poza kilkoma wyjątkami, ma dość obojętny stosunek.

Do wspomnianych wyjątków należą Wielka Brytania, Szwecja, Rumunia, Estonia i oczywiście Polska. Na mapie te kraje określone są jako ,,prowadzące nową zimną wojnę” z Rosją. Mapa nie klasyfikuje poszczególnych państw według niechęci wobec Kremla, ale warto dodać, że w 2015 roku aż 81 procent Polaków deklarowała, że nie lubi Rosji.

Co ciekawe w komentarzach internauci krytykowali mapę. Pojawiły się głosy z Portugalii i Czech, że obywatele tych krajów wcale nie lubią Rosji. Jeden z komentujących wspomniał też o Litwie i Łotwie, które na mapie nie są przypisane do żadnej kategorii. Napisał, że w Wilnie i Rydze panuje do Rosji zdecydowanie chłodny stosunek.

 

(11838)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Oczywiście dane są zmyślone przez zachodnie spec służby CIA aby rusofoby nie czuli się osamotnieni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.