Niezłomni.com

Lepienie bałwana nie jest zgodne z islamem. Ale jest prosty sposób, aby uniknąć kary. Dziennikarz nie może uwierzyć w to, co słyszy [WIDEO]

Czy lepienie bałwana jest zgodne z islamem? Muzułmanin, którego nagranie trafiło do sieci, nie ma wątpliwości. Wyznawca Allaha nie powinien tak postępować, ponieważ tworzy wizerunki ludzi, co jest potępione w Koranie (dlatego meczety są pozbawione obrazów).

Jak ostrzega, lepienie bałwana jest bardzo niebezpieczne. Ludzie, który tworzą wizerunki, zostaną ukarani niezwykle surowo w Dzień Sądu. Ale jest jeden sposób – pozbawienie bałwana głowy. Wtedy staje się on zgodny z surowym prawem islamu.

Nagranie na gorąco komentował Tommy Robinson, znany brytyjski dziennikarz i aktywista.

Zakaz lepienia bałwanów to żadna nowość. Duchowny z Arabii Saudyjskiej w 2016 roku wydał fatwę, w której ogłosił, że nie wolno lepić bałwanów, bo islam nie pozwala na tworzenie wyobrażeń postaci ludzkiej. Miało to miejsce po burzach śnieżnych w tym kraju, więc wielu wiernych przeżywało rozterki. Odpowiedź muzułmańskiego duchownego Muhammada Saleha al-Munadżdżida nie pozostawiła wątpliwości.