Lekcja nowoczesnego patriotyzmu. Młodzież przypomina, kim był Jan Ludwik Popławski i inni

w Relacje


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

wp2W całym kraju młodzi patrioci ruszyli na cmentarze, aby porządkować groby, często zapomniane. Co prawda do ideału patriotyzmu „Gazety Wyborczej” jeszcze daleko (według tego niedoścignionego wzorca nowocześni patrioci sprzątają psie kupy), ale krok w dobrym kierunku został zrobiony. Naszą uwagę zwróciła Młodzież Wszechpolska – Warszawa, ponieważ jej relacja i zdjęcia przypominają o postaciach związanych z polskim ruchem narodowym.

Relacja uczestników:

Jako że wielkimi krokami nadchodzi 1 listopada, kilkunastu działaczy naszego koła udało się w sobotnie popołudnie na Cmentarz Powązkowski, by uprzątnąć groby zasłużonych Narodowców oraz postawić na nich symboliczne znicze.

Tego dnia odwiedziliśmy groby m.in. Leona Mireckiego, Jana Dobraczyńskiego, Bohdana i Wojciecha Wasiutyńskich, a także Jana Mosdorfa, Bolesława Piaseckiego, Jana Ludwika Popławskiego, Eligiusza Niewiadomskiego oraz Stanisława „Kmicica” Nakoniecznikowa, Piotra Abakanowicza, Jerzego Ofierskiego, Tadeusza Jastrzębskiego.

[flagallery gid=13 skin=nivo_slider_js]

Przy każdym z grobów jedna z działaczek przedstawiała pokrótce sylwetkę zmarłego, jego czyny i dokonania, po czym odmawialiśmy krótką modlitwę w ich intencji.

Warto jednak pamiętać, że prawdziwe groby zmarłych to tak naprawdę serca żywych, i że należy wcielać w życie ideały, które przyświecały tym, których już dzisiaj z nami nie ma.

Cześć Ich Pamięci!

(91)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com