Portal informacyjno-historyczny

Trump pochwalił się listem od legendarnego polityka, który podkreśla znaczenie Polski. Internauci zachwyceni [FOTO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Donald Trump swoim przemówieniem w Warszawie podbił nie tylko serca Polaków. Wystąpienie prezydenta USA spodobało się także legendzie amerykańskiej polityki. Bob Dole pochwalił Trumpa w specjalnym liście i sam wyraził podziw wobec Polaków.

Wieloletni senator i jeden z czołowych działaczy partii republikańskiej w XX wieku w swoim liście skierowanym do Trumpa zaznaczył, że Amerykanie powinni być zadowoleni i dumni z tego, że mają silnego przywódcę. Potem odniósł się do wizyty Trumpa w Polsce.

Nie można pominąć znaczenia Polski i Polaków w historii walki o ludzką wolność

– napisał Dole, podkreślając, że bardzo podoba mu się to, jak Trump podszedł do Polski i jak wyglądała jego wizyta w Warszawie. Jego zdaniem to przemówienie wiąże naród amerykański z polskim, a także wszystkimi na świecie, którzy pragną żyć jako ludzie wolni.

Donald Trump był bardzo zadowolony z nieoczekiwanego listu. Pochwalił się nim na Twitterze i podziękował nadawcy.

Łączna liczba polubień i udostępnień przekroczyła 100 tys.

Wizyta i słowa Trumpa w Warszawie spowodowały, że w USA wzrosło zainteresowanie Polską. Od lat polskie rządy borykają się jednak z problemem upowszechnienia wiedzy o naszym kraju w Stanach Zjednoczonych.

Bez silnego lobby nic się nie uda zrobić. Proszę spojrzeć na Izrael, dzięki temu, że ma silne lobby w Stanach Zjednoczonych, dostaje broń za darmo. My płacimy ogromne sumy za uzbrojenie, a przecież jesteśmy sojusznikami USA, walczymy w Iraku i Afganistanie. Lobbing się opłaca, myślę, że nie będzie kosztował więcej niż cena jednej rakiety kupionej przez Polskę od USA

– stwierdził w rozmowie z Tomaszem Plaskota z wPolityce.pl prof. Julian E. Kulski, powstaniec warszawski, syn prezydenta okupowanej Warszawy, który podkreślał też, że do Amerykanów mocno trafia historia Powstania Warszawskiego.

Wspieram Trumpa od lat, od czasu, w którym chyba jeszcze nie myślał o prezydenturze Stanów Zjednoczonych. Powiedziałem prezydentowi Trumpowi, że walczyłem w Powstaniu Warszawskim, a w ostatnich latach walczę dla niego (śmiech). Byłem liderem Partii Herbacianej. Wspomniałem mu o tym, dziękował mi. Kiedy powstała Tea Party, w Waszyngtonie zebrał się milionowy tłum. Zaprosili mnie, żebym przemówił na schodach przed Senatem. Mówiłem o polskiej historii, ludzie byli zafascynowani.

– dodawał.

(7724)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę