Portal informacyjno-historyczny

Ktoś w końcu musi posprzątać zgliszcza, jakie zostawia pokolenie 68 [wideo]

w Filmy/TV


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Nowe pokolenie wydaje się być bardziej konserwatywne, zorientowane na odnalezienie własnych korzeni, umocowanie się w miejscu i czasie. Jan Paweł II proroczo wołał do młodych by wymagali od siebie nawet kiedy inni od nich nie wymagają i dziś powoli widać odpowiedź. Młodzi garną się wszędzie tam gdzie stawia się na piękno, jakość, dyscyplinę. Nie bójmy się stawiać im wyzwań. Ktoś w końcu musi posprzątać zgliszcza jakie zostawia nam pokolenie 68.


(26)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Tagi:
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Jest jakaś wątpliwość kto będzie musiał sprzątać? Ten, co zwykle: Kardynał Francis George, O.M.I. napisał w swojej kolumnie na portalu archdiecezji chicagowskiej Catholic New World w wydaniu z października/listopada 2012, prostując różne krążące po blogosferze warianty jego wcześniejszej wypowiedzi do grupy księży, gdzie mówił do czego może doprowadzić kompletne zsekularyzowanie społeczeństwa, że on spodziewa się jeszcze umrzeć we [własnym] łóżku, podczas gdy jego następca pewnie dokończy żywota w więzieniu, zaś następca tego – umrze pewnie jako męczennik na jakimś publicznym placu. Jak pisze kardynał, obecnie emerytowany (z racji osiągnięcia wieku i zmagania się od 2006 roku z nowotworem), pominięto w powtarzanym cytacie z tej jego wypowiedzi ważne ostatnie zdanie o następcy tego ostatniego biskupa, który może zginąć śmiercią męczeńską: „jego następca pozbiera szczątki zrujnowanego społeczeństwa i powoli pomoże odbudować cywilizację, jak Kościół robił to już tak wiele razy w historii ludzkości.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę